Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Posnet Thermal + Subiekt GT

Telegumiś 08 Jan 2011 19:52 7210 10
    Telegumiś
    Level 10  
    Witam.
    Nie wiem czy temat założyłem w dobrym miejscu , ale nie znalazłem lepszego.
    Mam problem taki jak w temacie. Niestety drukarka fiskalna nie współpracuje z programem.
    Po uruchomieniu Windowsa XP oraz Subiekta połączenie drukarki jest OK. Przy próbie wydrukowania paragonu wyskakuje błąd informujący o błędzie w połączeniu. Po tej sprawie, blokuje się port COM i nie można nic zrobić, przy sprawdzaniu połączenia wyskakuje błąd, mówiący o błędzie w połączeniu.

Proszę o pomoc, ponieważ męczę się z tym od tygodnia i nie mogę prowadzić sprzedaży.

P.S Pomoc techniczna nie potrafi pomóc, Google nic nie wie, więc proszę mnie tam nie odsyłać :).
    admirators
    Level 18  
    Witam
    Sprawdź konfigurację w module Kasiarz. Posnet Thermal to dość popularny sprzęt działa bezproblemowo z Subiektem GT.
    Pozdrawiam
    Telegumiś
    Level 10  
    Cały czas ustawiam dobrze wszystko, ale dalej drukarka nie drukuje.
    Na początku pokazuje, że połączenie jest OK.
    Kiedy drukuje paragon wyskakuje błąd.
    Potem przy sprawdzeniu połączenia wyskakuje komunikat, że nie można otworzyć portu COM1.
    oleq_30
    Level 30  
    Jaki błąd ? jaki ma kod błędu ? jak dokładnie brzmi komunikat ?
    Telegumiś
    Level 10  
    W tym wszystkim chodzi o to, że Windows podczas wysyłania informacji do drukarki apropo paragonu, zamyka port i go potem nie otwiera. Powiedzcie, co może pomóc, aby go odblokować. Subiekt był przeinstalowywany, pozostaje tylko przeinstalować Windowsa, lub znaleźć jakiś program, który będzie umożliwiał odblokowanie.
    Wafer
    Level 20  
    Może to trochę idiotyczne, ale sprawdzałeś na innym kablu ?

Pozdrawiam.
    Telegumiś
    Level 10  
    Nie jest idiotyczne, nie działa.
    Przyjechał facio z Insertu, zrobił, że jeden wydruk się robi, port się blokuje, więcej wydruków się nie da zrobić, pomocą jest restart komputera, który umożliwia zrobienie jednego wydruku :).
    Może jest to zdanie składniowo dziwne, ale najbardziej odzwierciedla sytuację.
    Telegumiś
    Level 10  
    Problem rozwiązany, pomógł format i zainstalowanie wszystkich aktualizacji do Windowsa XP. Także jeśli ktoś będzie miał tego typu problem, wystarczy zaktualizować system.
    -=krakadzil=-
    Level 14  
    mam ten sam problem, win xp sp3 - po pierwszym paragonie blokuje port - jest jakieś inne rozwiązanie oprócz reinstalki?
    -=krakadzil=-
    Level 14  
    hmm, ja obstawiam u siebie uszkodzenie mostka lub portu com
    maz9
    Level 19  
    Mam ten sam problem niestety win 7 temat się ciągnie 2 albo 3 rok. Mam zamiar dzwonić do autoryzowanych serwisantów subiekta bo temat jest nie do przejścia.