Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja Sieci Bezprzewodowej - kilka problemów

Adix3 08 Jan 2011 20:32 1745 2
Ochrona Domu
    Adix3
    Level 13  
    Witam.

Kupiłem ostatnio kartę WiFi pod USB TL-WN721N. Z jej pomocą chcę udostępnić sobie na także niedawno kupionym laptopie internet. Oczywiście na komputerze stacjonarnym mam internet za pomocą modemu. Mam zainstalowany system Windows 7.

Karta zainstalowała się na PC bez problemu. Otworzyłem Centrum Sieci i Udostępniania. Następnie kliknąłem na Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć i wybrałem Skonfiguruj bezprzewodową sieć ad-hoc (typu komputer-komputer). Później gdy pojawiły się pola to wpisałem nazwę sieci, klucz zabezpieczeń (hasło) a Typ zabezpieczeń wybrałem WEP i zaznaczyłem opcję Zapisz tę sieć - bo podczas wyciągnięcia karty i włożenia jej ponownie do USB sieć ta znikała i trzeba było robić od nowa.

W ustawieniach połączenia internetowego, tego od modemu, zaznaczyłem opcję Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera i poniżej z sieci domowej wybrałem Połączenie sieci bezprzewodowej. Połączyłem się laptopem z tą siecią utworzoną na PC i internet śmiga bez problemu na laptopie. Ale mam kilka problemów

1 Za każdym razem gdy łącze się laptopem na nowo z PC to wyskakuje mi okienko z wyborem rodzaju sieci tzn: DOMOWA, PUBLICZNA i coś tam jeszcze trzeciego. I za każdym razem zmienia się tak jakby nazwa sieci ja nazwałem ją jako DOM i taka też w sumie jest na pasku, ale w centrum sieci i nie tylko tam z każdym połączeniem wzrasta tak jakby liczba. Teraz obecnie pisze DOM 3 . Dlaczego tak się dzieje?? i czy da się to powstrzymać?? bo za każdym razem będzie wzrastać liczba. A tu jest screen jak to wygląda (okienko nie było poddane obróbce!!) - zaznaczyłem na czerwono:

Konfiguracja Sieci Bezprzewodowej - kilka problemów

2. Na pasku pisze też że Internet ADSL posiada dostęp do internetu a DOM 3 nie. O co w tym chodzi jak przecież na laptopie mam neta. I jak się tego pozbyć bo przez to na pasku na tym wskaźniku sygnału jest wykrzyknik i to mnie denerwuje?? Można to zobaczyć na obrazku wyżej. Na zielono podkreśliłem te komunikaty.

Za pomoc bardzo serdecznie dziękuję. Dopiero się uczę konfigurować sieć więc proszę o wyrozumiałość.

P.S. Sorry za duży obrazek ale zmieniono opcje wstawiania obrazków i nie znalazłem opcji miniaturyzacji.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Ochrona Domu
    key
    Level 22  
    Ad-hoc za każdym razem zestawia się na nowo, to normalne. Czemu nie kupiłeś routera, szybko by się zwrócił w rachunkach za prąd i nie musiałbyś za każdym razem łączyć ręcznie ;-)

Możesz sobie zaznaczyć w laptopie, żeby każde połączenie było traktowane jako publiczne i nie będzie pytał o typ sieci. Do czego Ci służy ta "domowa", udostępniasz pliki dla laptopa?
    Adix3
    Level 13  
    Ok a dlaczego pojawia mi się ten wykrzyknik na ikonce zasięgu na pasku i pisze w tym oknie że DOM 3 Brak dostępu do Internetu?? Jak na laptopie mam internet właśnie za pomocą tego połączenia!!! Jak się pozbyć tego wykrzyknika, bo ciągle mnie zmyla??