Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarki technologii Memjet już niebawem na rynku

danielde 08 Sty 2011 22:41 3937 11
 • Drukarki technologii Memjet już niebawem na rynku
  Od wielu lat klienci chcący kupić drukarkę do domu, czy biura mieli do wyboru dwie technologie - atramentową i laserową. Jednak w tym roku na rynku zadebiutuje kolejna metoda drukowania bazująca na tuszu, obiecująca bardzo szybkie drukowanie, przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów. Nadchodząca technologia drukowania Memjet została skomercjalizowana przez firmę o takiej samej nazwie. Firma ma nadzieję, że dzięki wprowadzeniu nowej techniki na rynek zdobędzie znaczną jego część. "Dokonujemy rewolucyjnej zmiany na rynku", powiedział Len Lauer, prezes Memjet.

  Drukarka Memjet może być kilkukrotnie szybsza od atramentowej, ponieważ posiada nieruchomą głowicę wyposażoną w 70,000 mikrodysz, zdolną nanieść tusz na całą stronę. Wspomniana głowica swoją szerokością obejmuje krótszy z boków kartki A4, dzięki czemu błyskawicznie nanosi tusz na papier. Wysokiej jakości drukarki laserowe mogą równać się szybkością z drukarkami Memjet, jednak są droższe zarówno w zakupie, jak i w esksploatacji. Koszt tuszu wymaganego do wydruku jednej strony ma wynosić około 5 centów, co w porównaniu z drukarkami laserowymi - 12 centów - oraz atramentowymi - 25 centów - jest bardzo atrakcyjnym wynikiem. Szef Memjet szacuje, że nowej technologii drukarki pojawią się na rynku w tym roku, w cenach od 500 do 600 dolarów.

  Więcej informacji znajdziecie w źródle. O samej technologii poczytać można na stronie Wikipedii.

  źródło:Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  danielde
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  danielde napisał 671 postów o ocenie 17, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  ezbig
  Poziom 19  
  Z tym tanim atramentem jest tak, że i do zwykłej drukarki też może być tani. Mam zainstalowany system ciągłego podawania atramentu w moim epsonie i koszt wydruku pewnie jest jeszcze niższy niż tu. Ciekaw jestem jak lub czy rozwiązali problem zasychających dysz. W zwykłej atramentówce jak się mało drukuje to niestety trzeba wykonać czyszczenie głowic, a wtedy cena atramentu ma duże znaczenie. Dysze zasychają i większość atramentu idzie na czyszczenie.
 • #3
  KJ
  Poziom 31  
  Wg mnie nie ma lepszej metody druku czarno białego niż laser. Nic nie zasycha, nie zatyka się, nie zalewa, nie trzeba czyścić dysz. Toner jest tani jak barszcz a bębny światłoczułe wystarczają na długo. No chyba że ktoś utrudnia eksploatacje drukarki chipami zliczającymi wydrukowane strony. Gorzej z drukiem kolorowym bo w zasadzie nie istnieją nieochipowane laserówki kolorowe do tego proszki są drogie a sam mechanizm drukarki skomplikowany. Ośmielę się stwierdzić że niema dobrej taniej metody druku kolorowego. Memjest także do takich nie należy ponieważ obecnie producent planuje zarobić na drukarkach w "nowej" technologii co widać po ich cenie może nawet nie zamontował chipa w nabojach z atramentem niemniej jednak kiedy cena drukarek spadnie na pewno to zrobi i zacznie tradycyjnie zarabiać na materiałach eksploatacyjnych a my jak drukowaliśmy drogo tak będziemy drukowali drogo bo przecież jakoś musimy :). Ciekawe ile będzie kosztować głowica drukująca przy takich rozmiarach.
 • #5
  yetihehe
  Poziom 13  
  Z zapchanymi dyszami radzą sobie w ten sposób, że dysze obok tej zapchanej dają troszkę więcej tuszu. Do tego zaraz po zakończeniu wydruku głowica jest zakrywana pokrywką, oraz wykorzystuje sprężone powietrze w czasie drukowania żeby usuwać kurz z okolic głowicy. W przypadku tej drukarki podobno tusz zasychałby tak szybko, że muszą w czasie drukowania cały czas strzelać z dysz, bo zapchałyby się jeszcze przed zakończeniem jednej kartki ( ale plują wystarczająco rzadko, żeby się nie dało zauważyć)
 • #8
  perz_86
  Poziom 11  
  idealna drukarka dla gadżeciarzy, można tutaj zadać to samo pytanie co w przypadku radyjka tivoli PAL kosztuje ~1000zł i oprócz tego że jest na przykład różowe nie różni się niczym od tego ze sklepu "wszystko za 5zł", a mimo to ludzie kupują ten szajs tylko dla tego że myślą, że jak jest coś droższe to musi być lepsze.
 • #10
  creative1agh
  Poziom 14  
  HP LJ 5 - kupiony używany z nowym tonerem 7 lat temu. Drukowanie w domu, czasem 100 kartek na raz, czasem stoi nie ruszany przez kilka tyg. Tylko papieru dokładam. Nic, nigdy nie było z nią robione, raz na jakiś czas wyjmę toner i nim potrząsnę, nigdy nie był od czasu zakupu napełniany. Tyle w temacie.
 • #11
  Citek
  Poziom 22  
  logos2000 napisał:
  robi wrażenie:


  Jeżeli ten filmik jest prawdziwy, no to się zgadzam robi wrażenia, działa jak przecinak, tylko ciach - ciach - ciach.
  No cena też robi wrażenia, ale niestety w negatywnym znaczeniu.
 • #12
  ezbig
  Poziom 19  
  Taka prętkość to już prawie offset w drukarni. Ja widzę drukarki w tej technologii w jakichś małych poligrafiach. Chociaż z drugiej strony za 9-13 tys. zł można mieć konkretną xsero/drukarkę kolorową formatu A3+ (a z ręcznego nawet długości do 2m) drukującą 60 str/min w kolorze i drukiem tanim jak barszcz - drukującą na papierach do 360g/m2.