Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ENlight Corporation model: GPS-400AB C - wybuch warystora Z2 naprawa.

09 Sty 2011 01:25 3192 6
  • #1 09 Sty 2011 01:25
    861309
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 09 Sty 2011 08:58
    TONI_2003
    Moderator

Witam.
    Nie wiem czy podany model zasilacza jest prawdziwy (proszę o zdjęcie naklejki).
    Uszkodzenie Warystora to możliwe kłopoty z naprawą strony pierwotnej zasilacza i dogłębne sprawdzenie tych elementów po tej stronie zasilacza, a późniejsze odpalanie zasilacza tylko przez szeregowo podłączoną żarówkę 100W od strony sieci ~230V (na początek bez zwierania kabelka zielonego i czarnego)...
    Jeśli chodzi o kondensator elektrolityczny to wymieniasz obowiązkowo i szukasz innych potencjalnych winnych do wymiany. Stan czy wygląd transformatora na razie pomiń często tak wyglądają, a to samo tyczy prawdopodobnie (brak) wspomnianych rezystorów (inne rozwiązanie)...

PS.
    Swoją drogą powinieneś się zmobilizować i zdjęcia robić pożyczonym aparatem na tych niewiele widać choć je poprawiałem...:D

0
  • #3 09 Sty 2011 09:50
    861309
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 09 Sty 2011 11:14
    TONI_2003
    Moderator

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a Ty to delikatnie pisząc mieszasz, a to że to zasilacz np.:
    Chieftec model GPS-400A
    Chieftec model GPS-400AA-101A
    Oraz kilka jego odmian (do tego podawany jest jeszcze rev:xx co stwarza wiele możliwości) to wiedziałem i na nich to właśnie chciałem sprawdzić te Twoje brakujące rezystory...
    Rozjaśniło to dopiero ostatnie zdjęcie gdzie masz pokazane, iż płyta PCB jest przeznaczona na różne modele oraz co najważniejsze na różne układy scalone, a to wyjaśnia sprawę wyciętych fabrycznie rezystorów.

Idąc dalej...

miomol napisał:
    Kondensator elektrolityczny już wymieniłem na 1000µF/10V (może być nie odpowiedni to wymienię?).

Jeśli przedtem w tym miejscu był kondensator elektrolityczny 1000µF/6,3V, a Ty dałeś: 1000µF/10V/105°C to wszystko gra... :D

0
  • #5 09 Sty 2011 11:49
    861309
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 09 Sty 2011 13:23
    TONI_2003
    Moderator

miomol napisał:
    Wcześniej był 2200µF/6.3v/105°C, a ja dałem 1000µF/10v/105°C.

Zatem postąpiłeś nieprawidłowo!
    miomol napisał:
    Zastanawiam się nad usunięciem przełącznika, żeby nikt znów tak nie zrobił.

Zawsze tak robię gdy naprawiam zasilacz wiedząc, iż będzie i jest użytkowany u nas w kraju, a odlutować wystarczy tylko kable wraz z przełącznikiem (lub przełącznik zostawić, ale zlikwidować oba kabelki) i nie inaczej...

Co do reszty Twej wypowiedzi, ze względu na jej dwuznaczność co tam było, a co Ty masz ochotę dać, a na dodatek i co najgorsze zwierać (odnosi się to również do kondensatorów elektrolitycznych) to powiem tylko tak, i jednoznacznie NIE!

Dlaczego mając tak nikłą znajomość w temacie chcesz poprawiać konstruktorów zasilaczy, a na dodatek ucząc się dopiero naprawy... Tak robić czyli uskuteczniać pseudo naprawę, a o takich w pewnych gronach zwykło się mówić „Partacze”.

Innymi słowy chcesz dołączyć do takich i tak być postrzegany?

0
  • #7 09 Sty 2011 20:00
    861309
    Użytkownik usunął konto