Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie światłami (mieszkanie)

09 Sty 2011 04:37 1748 3
  • Poziom 8  
    Witam , poszukuję programu do włączania i wyłączania świateł w mieszkaniu. Napewno nie obejdzie się bez kupowania jakiś przejściówek. Chciałbym to zrobić jak najprościej typu : podpinam coś do kompa i sieci i wszystko działa :D

Pozdro
  • Poziom 23  
    Witam ...

Coś ??

Jaki masz na to budżet ??
    Układ ma być gotowy, czy chcesz samemu składać ??
    Ile obwodów sterowanych ??
    Funkcje włącz/wyłącz czy też regulacja ??
    Połączenie sterowania radiowe czy kablowe ??
    Sterownik wykonawczy centralny czy też wielomodułowy ??
    Czy dodatkowo ma być sterowane ogrzewanie, wentylacja itp ??

Układów jest kilka, jednak trzeba się określić z potrzebą ...

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam,

1. Budżet około 500 zł, nie wiem czy to dużo czy to mało ale pomyślałem że fajny bajer tak sterować światłem jak w tych domach przyszłości :D
    2.Układ lepiej gdyby był gotowy bo jeżeli mam się bawić w lutowanie o robienie modułów to odpada z powodu braku umiejętności :)
    3. Czy chodzi o to ile ma być świateł ? Jeżeli tak to 2 żyrandole z 4 żarówkami (jeden żyrandol ze żarówkami żarnikowymi), 4 lampki z żarówkami żarnikowymi.
    4. Włącz wyłącz i regulacja.
    5. Radiowe.
    6. Nie rozumiem :D za zielony jestem.
    7. Nie, samo światło.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Dość tanio można wykonać sterowanie na gotowych włącznikach światła, sterowanych podczerwienią.

Czyli można zaprogramować dowolnego pilota np. od TV z nieużywanym przyciskiem, przeznaczając go na sterowanie światłem.

Podpinając do komputera nadajnik podczerwieni, możemy z poziomu oprogramowania sterować oświetleniem.
    Trzeba jedynie mieć odpowiednie oprogramowanie i kod uruchamiający światło.

Można zastosować np.
    1. WENTYLATORY SUFITOWE - Pilot zdalnego sterowania model 1 - dwa kanały na pilota.
    2. Regulator oświetlenia sterowany dotykiem, dowolnym pilotem

Dużo takich jest regulatorów, większość to koszt do 70zł/szt.

Do tego kupujesz np. pilot uniwersalny Logitech i masz sterowanie większością sprzętów RTV + oświetlenie, jeśli kupisz wyższy model Logitech z sygnałem radiowym, to możesz sterować odległymi urządzeniami np. bramą wjazdową itp.

Koszt do 500zł, to można spokojnie zrobić na gotowych włącznikach oświetlenia.

Pozdrawiam