Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL WN422G Sterownik obslugujacy 802.11N 150mb/s Windows XP

09 Sty 2011 13:00 22654 30
  • Poziom 10  
    Witam.

Ponieżej załączam sterownik do karty Tp Link TL WN422G z odblokowanym trybem 802.11N pod Windows XP. Do skutecznej instalacji konieczne jest calkowite odinstalowanie poprzedniego sterownika. Po wszystkim karta bedzie pracowala dokladnie jak wersja TL WN722N.
    Modyfikacja jest bardzo prosta, wrecz prozaiczna - podmienione wskazania sterownika dla danego Hardware ID w pliku INF.
    Mam nadzieje, ze komus sie przyda.

P.S. Jesli komus udalo sie skutecznie zmienic MAC adres na kartcie opartej o chipset AR9271 pod Windows`em to prosze o informacje.

Pozdrawiam.
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    Witam.

Masz może taki sterownik dla windows 7 ?
  • Poziom 11  
    Jak to najlepiej sprawdzić czy jest to WN422Gv2 ?
    Pisze to na obudowie że to v2 czy może jakoś inaczej to sprawdzić?
  • Poziom 10  
    Zaden z powyzszych sterownikow nie zainstaluje sie na karcie z innym chipsetem.
    Aby skutecznie usunac poprzedni sterownik przed instalacja tego, najlepiej jest zainstalowac oryginalny wraz client'em sieci wi-fi, nastepnie go odinstalowac przez dodaj/usun programy. Deinstalator spyta czy usunac rowniez sterownik urzadzenia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Zainstalowałem ten sterownik do win7 64bit i teraz mi kartę wykrywa jako: TP-LINK 150Mbps Wireless Lite N Adapter

Lecz ciągle w połączeniu sieciowym mam 54Mb/s zamiast 150Mb/s :(
    Router mam Netgear DGN2000 i włączone N ale nie działa to? Czym to może być?

Ps. Trzeba jakoś specjalnie taki router ustawić do wspułpracy z szybkością 150Mb/s ?
  • Poziom 10  
    Zgadza sie.
    Aby rozwinac 150mb/s router, do ktorego sie laczysz musi nadawac z taka szybkoscia, czyli 802.11N na czestotliwosci 5GHz. Jesli podlaczysz sie do stacji B/G bedziesz mial odpowiednio dobrana szybkosc (54mb/s, 11mb/s itd.).
    Sprawdz czy w zasiegu lapiesz jakas siec nadajaca na 5GHz, do skanowania polecam program Xirrus Wi-Fi Inspector.

Pozdrawiam.

Dodano po 56 [sekundy]:

Sprawdz ustawienia routera, zaloguj sie na niego po IP.
  • Poziom 10  
    Hmm.
    Sterowniki testowalem pod WIndows'em XP i spokojnie dzilaja na 150mb/s. Z Windows'em 7 kwestia wyglada analogicznie.
    Jesli router nadaje na czestotliwosci 5GHz to widoczny jest tylko i wylacznie dla kart obslugujacych standard 802.11N. Prosze zainstalowac sobie Xirrus Wi-Fi Inspector, lub WiFi Hooper i przeskanowac siec. Program pokaze dokladnie w jakim standardzie nadaje Pana router oraz z jaka szybkoscia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak mi pokazuje program Xirrus Wi-Fi Inspector

Router wysyła 802.11n w 2.4GHz czyli nie będzie mi działać na tej karcie 150mb/s tylko 54mb/s ?
    Czyli karta WN422G działa z prędkością 150mbs na częstotliwości 5GHz?

Tutaj przykład, dlaczego należy wrzucać obrazki za pomocą przycisku "Dodaj obrazek" - link wygasł. Autora proszę o uzupełnienie w miarę możliwości. [piterus99]
  • Poziom 10  
    Sieci N roznia sie od G nie tylko predkoscia i zakresem czestotliwosci (2,4GHz, lub 5GHz) ale rowniez iloscia kanalow na ktorych nadaja. Widze, ze Pana router nadaje na kanale 2, jest to kanal wykorzystywany rowniez przez sieci G, ktore dzialaja w przedziale miedzy 1, a 11. Prosze zalogowac sie po IP i zmienic numer kanalu na inny niz G (wiekszy niz 11). Poza tym prosze sprawdzic specyfikacje routera i zobaczyc jakie predkosci obsluguje, to ze nadaje na czestotliwosci 2,4 GHz juz wiemy.
    Prosze jeszcze sprawdzic w WiFi Hooper, po polaczeniu sie z routerem prosze wybrac z gornego menu Device, nastepnie Device Information. W oknie, ktore sie pojawi po lewej stronie Wireless Parameters znajdzie Pan wartosc Best Supported Rate, ktora poda maxymalna szybkosc z jaka dany router moze pracowac.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Na tym Tp-Linku jest możliwość zmiany mac ale 2 początkowe cyfry nie mogą być takie same....
  • Poziom 12  
    U mnie sterowniki działają, do 65mbit (czyli N) pod Linux-em WN422G jest traktowany zupełnie jak WN722N działa na tych samych sterownikach i oba wyciągają zaledwie 65mbit.

Po rozebraniu kart widać że są identyczne.
  • Poziom 10  
    osvso napisał:
    P.S. Jesli komus udalo sie skutecznie zmienic MAC adres na karcie opartej o chipset AR9271 pod Windows`em to prosze o informacje.

Czy możesz bardziej szczegółowo opisać te trudności? Zmieniłeś NetworkAddress we właściwościach karty a w powietrzu (wg. kismet) nadal był używany stary MAC?

Czy ta porada od zenti jest wystarczająca?
    zenti napisał:
    Na tym Tp-Linku jest możliwość zmiany mac ale 2 początkowe cyfry nie mogą być takie same....
  • Poziom 21  
    Uzupełnię wstawkę z plikami sterowników.
    Cytat:
    Sterowniki odblokowujące tryb pracy w paśmie 802.11N tylko dla wersji 2 na Atherosie AR9271.
    Należy je wskazać kiedy system poprosi podczas pierwszej instalacji karty, jeżeli mamy wcześniejsze sterowniki należy je bezwzględnie i całkowicie odinstalować.
    Sterowniki dopuki nie wygasną darmowo można pobrać z megaupload.com z folderu o adresie: TL-WN422G v.2 - 802.11N - ar9271. Jak pliki wygasną to z tej lokalizacji.

Owocnych transferów.
  • Poziom 9  
    To ja się podepnę... jak sprawdzić wersję adaptera. Ponieważ mam mały problem łącze 50 mb/s router tp-link tl-wr740n. Na laptopie osiągam pełną prędkość, a niestety na adapterze na PC mam połowę osiągalnego łącza, przy wyłączonych innych komputerach. Nie wiem czy daje coś utility, ale nie mogę go zainstalować na win 7 x64. Nie wiem co mam zrobić aby osiągnąć pełną prędkość, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Nataorc napisał:
    To ja się podepnę... jak sprawdzić wersję adaptera.
    Na naklejce z tyłu.
  • Poziom 17  
    Tez mam ta kartę akurat v2, i mam pytanie nie trzeba zmieniać firmware karty aby śmigała w N???
  • Poziom 1  
    Mam identyczny problem jak Balon14. Pomimo zainstalowania tych sterowników windows wciąż uparcie pokazuje 54Mb/s. Router także pokazuje, że jestem podłączony w trybie G. Znalazł ktoś jakieś informacje jak sobie z tym poradzić?
  • Poziom 12  
    @despra
    Spróbuj zainstalować inne sterowniki albo przez menadżer urządzeń. Na pewno to kwestia sterów.
  • Poziom 2  
    czy sa steroenik do TP - Link 422g po xp ??
  • Poziom 15  
    osvso napisał:
    Aby rozwinac 150mb/s router, do którego sie łączysz musi nadawać z taką szybkościa, czyli 802.11N na czestotliwosci 5GHz.
    Czy do karty wn722n ruter też musi nadawać na 5GHz żeby karta osiągała N - 150 Mb/s ? Chyba nie, wystarczy 2,4GHz, więc o co chodzi skoro karty są wewnątrz identyczne ?

Zainstalowałem powyższe sterowniki na dwuch różnych świerzych win xp i system pokazuje mi to samo co po instalacji zwykłych sterowników do tej karty.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Cytat:
    2.400-2.4835GHz

Karta nie obsługuje takiej częstotliwości. Ktoś coś pomieszał - nie sugeruj się tym.
  • Poziom 21  
    Szybkość n g b nie ma nic wspólnego z częstotliwością. Są modemy z b/g/ n i pracują tylko na częstotliwości 2,4 ghz a są takie ktore pracują dla n na cxzęstotliwości 5GHz. WL422G ma fabrycznie ustawioną przepustowość do 54Mb/s. WL722N mają przepustowość do 150Mb/s oba pracują tylko na 2.4GHz.
    W ustawieniach nie mam wyboru zabezpieczeń, nr kanału, właściwie nie ma takiej funkcji jak ustawienia. Na połączeniu bezprzewodowym pokazuje (brak zabezpieczeń). Może muszę zainstalować jeden z pierwszych sterowników po około 30Mb a nie nowe 9Mb.
  • Poziom 1  
    te sterowniki nie chodom moja karta sieciowa to Wireless USB WIFI 802.11n 150 MB to wygląda tak jak na zdjęciachTL WN422G Sterownik obslugujacy 802.11N 150mb/s Windows XP TL WN422G Sterownik obslugujacy 802.11N 150mb/s Windows XP TL WN422G Sterownik obslugujacy 802.11N 150mb/s Windows XP TL WN422G Sterownik obslugujacy 802.11N 150mb/s Windows XP
  • Poziom 1  
    Siema. Podepne się ja mam właśnie modem TP-Link WN422G i wersja V2 jak mam to zrobić żeby mi działało może mi ktoś wytłumaczyć po kolei? Jak mam usunąc ten sterownik skoro nigdzie go nie ma...
  • Poziom 11  
    Pod windows 7 ok, jednak w windows 8 x64 sterownik z 7x64 nie działa. Jeśli potrafi ktoś przerobić sterownik dla win 8 x64 tak aby tl-wn422g pracowała jako 722n byłbym niezmiernie wdzięczny
  • Poziom 13  
    Witam,
    udało się komuś odblokować N w 422g w windows 8?
    Proszę o link jeśli się udało gdyż bardzo tego potrzebuję.
  • Poziom 2  
    Witam ma ktoś sterownik do TL WN422G obsługujący 802.11N do windows 8 bo ten załączony do windows 7 niestety nie działa.