Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik azotanow No3 w wodzie?

09 Sty 2011 15:28 1349 4
  • Użytkownik usunął konto  
  • Testo
  • Poziom 17  
    Poszukaj : elektroda jonoselektywna azotany
    Do tego potrzebujesz elektrodę odniesienia i urządzenie pomiarowe. Jak będziesz miał szczęście to do 2500zł się zmieścisz. dużo lepszym wyjściem bedą paski wskaźnikowe.
  • Testo
  • Poziom 9  
    A test na NO3 w zoologicznym nie pytałeś? u mnie w sklepie zoo coś podobnego było wiem.
  • Poziom 9  
    Ale ja się jasno wyrażę, to jest to badziewie nazywa się tak "Ekotester Soeks Ecovisor F4 PL - tester żywności" na Allegro kosztuje raptem 1000 zł., ja w takie wynalazki nie wierzę, powiedzcie co jest czynnikiem do pomiaru, zasada, kwas, roztwór soli, tam są elektrody które zmieniają potęcjał elektryczny tak jak omomierz. Naciąganie i nabijanie w butelkę, taki pomiar należy wykonać papierkiem lakmusowym.
  • Poziom 38  
    Witam,
    mazesz wykozystac testery zywnosci, ale dokladnosc bedzie testerowa - zalezy co potrzebujesz,
    dokladniejsze metody to spektroskopia/kolorymetria na bazie zmiany barwy/absorpcji ale do tego potrzebujesz spektrometr. Mozna pomyslec o elektrodzie jonoselektywnej ale to tez bedzie kosztowne.
    Chyba najlepsze i najtansze to papierki wskaznikowe ale nie wkladamy ich do akwarium tylko pobieramy probke i ja utylizujemy
    Pozdrawiam