Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 2710 po zalaniu dziala tylko 1 klawisz

09 Sty 2011 16:34 6046 24
  • Poziom 12  
    Witam,

Jak w temacie - Nokia 2710 po zalaniu. W wodzie byla doslownie 3 sekundy. Rozebrana, wysuszona, generalnie w srodku ilosci wody sladowe - byc moze dzieki szybkiemu wyjeciu. Wszystko sprawne, wlacza sie, laduje, swieci, ale dziala tylko 1 klawisz - wlasnie ten od wlaczania.

Czytalem na forum ze to byc moze problem z filtrem. Namierzylem go na plycie.... no coz element "mikro" wiec raczej nie do wymiany bez warunkow mocno serwisowych. Czytalem ze warto go wygrzac - na czym dokladniej to polega? To wygrzanie ma powodowac jego wyschniecie czy ma jakies inne jeszcze zalety? Czy dlugo musi byc wygrzewany, czy wystarczy kilka sekund goracym powietrzem (hot air)?

A moze jeszcze jakas inna przyczyna moze byc - jeden klawisz dziala bez zarzutu, zupelnie normalnie, pozostale ani razu nie zadzialaly - probowalem wciskac wiele razy, rowniez bez obudowy.

Pozdrawiam,
    Grzegorz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Sprawdź jeszcze czy jakiś inny przycisk nie zwiera. Nie chce mi się szperać w schemacie sprawdzać czy występuje tam filtr klawiatury ale jeśli tak to pasowałoby go wygrzać ale dosyć mocno i lekko "bujnąć" na kulkach, ewentualnie podnieść, sprawdzić czy są wszystkie pady, wyczyścić i postawić od nowa, ale jeśli filtr jest uszkodzony pomoże tylko wymiana.
  • Poziom 20  
    Jeżeli nie masz wprawy i lutownicy Hot Air to zanieś do serwisu to zrobią Ci w 10 minut .
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,

Dziekuje za wszystkie odpowiedz.

Dostep do Hot Air mam, nie zajmuje sie komorkami wlasciwie, ale ogolnie mam spory zwiazek z elektronika.
    Model ma filtr klawiatury, poszukalem w serwisowce i znalazlem - maly kwadratowy element o wymiarach nie wiecej niz 2*2 mm. Z reszta siedzi na sciezkach klawiatory zaraz za zlaczem, wiec mysle, ze nie moglem sie pomylic.
    Jak dokladnie grzeje sie ten filtr? Jaka temperatura i co to znaczy "dobrze go wygrzac"? 15 sekund czy 5 minut? Jak ustawie ponad 300 stopni to sie przeciez odlutuje, wiec jaka temperatura powinno sie grzac i jak dlugo?

Ile moze krzyknac serwis za takie cos? Telefon nie jest pilnie potrzebny gdyz stary sprawdza sie super wiec jak koszt naprawy bedzie duzy to poprostu wrzuce go do szuflady i tam zostanie :)

Pozdrawiam,
    Grzegorz.
  • Poziom 26  
    Podlej topnikiem i grzej w temp. 320-325 stopni. Delikatnie ruszaj układ aż zobaczysz że cyna puściła i układ zakołysze się. Rób to bardzo delikatnie żeby nie zruszyć całkiem i nie zrobić zwarć. Przestań grzać i poczekaj aż ostygnie. W serwisie za wymianę żądają ok 50zł.
  • Poziom 12  
    Hmmm 50 pln to nie duzo... byc moze nie bede ryzykowal... jeszcze sprawe rozwaze. Dziekuje za pomoc.

A kolega neptun505 pytal o mycie w izopropanolu. Fakt, ze nie mylem. Czy jesli plyta wyglada na czysta to jednak warto ja jeszcze przemyc tym alkoholem?
    Czy dobrze kojarze ze mozna cala plyte (odpiety wyswietlacz i klawiatura) wlozyc do myjki ultradzwiekowej i poddac myciu w alkoholu? Niczego nie uszkodze na plycie? Patrze na nia i widze np. silniczek do wibracji, jakis jakby glosniczek.. czy te elementy moga byc zanurzone w cieczy?
  • Poziom 26  
    Silniczek tak jeśli chodzi o wszelkie głośniczki i mikrofony to lepiej nie (mikrofony cyfrowe szczególnie). Mycie koniecznie potrzebne po zalaniu. Pod układami nie widać a ciecz robi swoje. Śmiało zanurz w najlepiej benzynie ekstrakcyjnej i delikatnie szczoteczką do zębów przeczyść obok filtra klawiatury. Później Hot Air i 180 stopni nagrzej płytę aby benzyna odparowała. Odczekaj i sprawdź może nie trzeba będzie podlewać topnikiem.
  • Poziom 12  
    Troche to trwalo ale przygotowalem kapiel w benzynie ekstrakcyjnej w myjce. Telefon szybko ruszyl i zaczal smigac jak nowy. Zatem wielkie dzieki za rady !!!

Niestety jednak nie posluchalem wszystkich rad i radosc nie trwala dlugo. Okazalo sie ze mikrofon nie dziala. Staralem sie zamaczac ponizej poziomu mikrofonu, ale niestety nie udalo mi sie to jak widac. Mikrofon jest wlutowany na plycie - dlatego tez zaryzykowalem.

Gdzie moge dostac taki mikrofon? Szukalem na przyklad na allegro i nie maja (jeszcze) takiego. Byc moze powinienem pytac o inny model nokii ktory ma taki sam mikrofon?
  • Moderator - GSM
    Nokia C3
    Nokia x2
    Nokia2710
    Te same mikrofony mają- tanio nie będzie ;-)
  • Poziom 15  
    Wie ktoś gdzie można w rozsądnych cenach dostać te mikrofony??
  • Poziom 12  
    Ja jak narazie nadal szukam.... moze jakos specjalnie sie do tego nie przykladam. Ktos mi oferowal za 50 netto, co razem z wysylka dalo prawie 75pln - drogo. Nie mial jednak na stanie tylko "pod zamowienie", wiec poki co dalej szukam.
  • Poziom 13  
    Na innym forum znalazłem taką solucję do c3- może wystarczy podlutować jakiś mikrofon od samsunga?
    Nokia 2710 po zalaniu dziala tylko 1 klawisz
  • Poziom 11  
    Witam, odświerzam temat z tym samym problem; tel wpadł do ropy zero kontaktu po kąpaniu super śmiga ale mikrofon jest padliną - jak to po kompaniach, choć zdziwiłem się bo przeważnie w SE padają po wannie... wie ktoś może gdzie można zakupić coś tańszego niż 50 PLN ? lub co pasuje, ja myślałem przypasować jakiś z noki, nawet na drucikach jak p. lutow. nie będą siadać i sprawdzić czy mnie ktoś usłyszy :)
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,

Mam mikrofon... zaplacilem 19pln, co prawda ze "znizka za oczekiwanie i cierpliwosc", ale w kazdym razie w Poznaniu mozna je juz nabyc. Nie powinny normalnie kosztowac wiecej niz 25pln. Moge podac namiar na ta firme, ale nie wiem czy moge to zrobic tutaj na forum.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelaka pomoc,
    Grzegorz.
  • Poziom 11  
    bardzo bym prosił o nr telefonu nie bedzie to zadna reklama a ja sie skontaktuje w celu nabycia tego mic. bede bardzo wdzieczny pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,

Podam numer telefonu: 501404428. Mam nadzieje ze to zgodne z regulaminem.

Wracajac do mojego telefonu (jesli ktos jeszcze pod tym katem sledzi watek) to niestety wymiana mikrofonu nie pomogla. Zlecilem to w serwisie wiec zakladam ze dobrze go wlutowali. Telefon jest calkowicie sprawny, tyle ze nie reaguje na glos - podczas dzwonienia nie slychac mnie po drugiej stronie, podobnie podczas nagrywania na dyktafon - sluchac jakies delikatne szumy, ale zadnych innych dzwiekow.

Jakies sugestie?

Pozdrawiam,
    Grzegorz.
  • Poziom 11  
    u mnie sprawa wyglada tak ze cos tam slychac ale bardzo bardzo marnie wiec mysle ze wymiana majka uratuje sprawe... a co do servisu to servis servisowi nierowny; taki mikrofon wystarszy za dlugo przygrzac hotem i h go strzeli ...
  • Poziom 15  
    Dokładnie - największy problem to zdobyć te mikrofony sprawne.
    Co do lutowania to odpowiednia temperatura Lutownica HotAir + Prehater i telefon jak nowy.
    Ja załatwiłem mikrofon prosto z Noki, ale czekałem 2miechy :/
  • Poziom 15  
    Tak tylko za jakie pieniądze :/. To już taniej z Noki mnie wyszło.
    I czy już ktoś testował te mikrofony?
    Proszę o potwierdzenie ich jakości.
  • Poziom 11  
    a nie zastanawiał sie ktos kiedyś co w przypadku przylutowania innego mikrofonu, tez np z noki, nawet jesli punkty lutownicze by nie siadały to na drucikach... ???
  • Poziom 15  
    ja testowałem - brak jakiejkolwiek reakcji
    2 z SE, 1 z Nokii i 2 z Samsunga (na drucikach)
    To są nowe cyfrowe mikrofony :(
  • Poziom 8  
    Można gdzies na necie nabyc mikrofonik do nokii 2710c-2 ?
    Z nokii Nokia C3/ 2710n/ X2 bedą pasowały ? tel nie był w żadeen sposób zalany, poprostu mikrofonik przestał działać, wszystko inne po za blutu chodzi ok. Wymiana mikrofonu pomoże ?
  • Poziom 11  
    Powinno pomóc, czy pomorze nie wiadomo czyli od tego trzeba będzie pewnie i tak zacząć :), Właśnie ? gdzie na necie można kopic ?? ja gdzieś w Googlach wynalazłem sklep co po 50 plus wys byly tak ze rozbój w biały hehe...