Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał wyjściowy prądnicy tachometrycznej w pralkach Amica

13 Paź 2004 15:23 2855 4
  • Pomocny dla użytkowników
    Badań nad sterownikiem pralek Amica PA5580A5xx ciąg dalszy.

Czy ktoś może posiada informacje jak się mają częstotliwość i napięcie wyjściowe przetworniczki tachometrycznej w tych pralkach do obrotów bębna (NIE SILNIKA).

Maksymalne napięcie (dla największych obrotów wirowania)
    Maksymalna częstotliwość (powiedzmy przy 800 obrotach/min).

Z góry dziękuję.
    Nikt nic nie wie ? Kurcze, to jak te pralki w ogóle działają jak nikt nie wie co wychodzi z tachometru !
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak w amice , ale te tachoprądniczki , które ja znam dają napięcie stałe. Wartość tego napięcia zależy od konstrukcji , ale na tacho powinna być tabliczka znamionowa przy jakich obrotach , jakie napięcie. Pozdrawiam......
    Dobrzy ludzie ja z tej całej pralki mam tylko programator z żyjącym "sercem" firmy NEC nie mam więc dostępu do tabliczki znamionowej ani możliwości zmierzenia sobie owej prądniczki.

Badam go sobie jak czarną skrzynkę usiłując dobrać sztuczne sygnały wejściowe by udawały pralkę.

A może ktoś ma chociaż jej symbol względnie inne parametry.

Na pewno jest na prąd zmienny, bo układ wejściowy na płytce programatora prostuje ten sygnał jednopołówkowo i zamienia na impulsy prostokątne.

Jakie jest przełożenie pomiędzy silnikiem a bębnem w Amice (bo rozumiem, że pradnica jest na osi silnika głównego) ?