Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik czy technik pojazdów samochodowych

09 Sty 2011 19:42 7556 18
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich .Jestem tu nowy :) .Mam pewien problem dotyczący wyboru szkoły ponad gimnazjalnej nie wiem który zawód wybrać czy technik elektronik czy technik pojazdów samochodowych .Interesuje się motoryzacją i elektroniką .Lubię sobie pogrzebać np. przy motorach ,silnikach. W którym zawodzie lepiej będę zarabiał ,i łatwiej o pracę . Proszę o pomoc :) Z góry dzięki
  • Poziom 35  
    Oba są rozwojowe, oba zapewnią pracę. Technik pojazdów samochodowych ze znajomością elektroniki to przyszłość, gdyż nowoczesne samochody są naszpikowane elektroniką i bez komputera i odpowiednich programów diagnostycznych nie dowiesz się w razie usterki "co go boli". Technik pojazdów samochodowych będzie musiał opanować wiedzę o ekonomice transportu samochodowego, wiele innych dziwacznych przedmiotów, które zazwyczaj w życiu nie przydadzą się na nic, ale taki jest cykl nauczania. PO ukończeniu szkoły będziesz do obu zawodów przygotowany tylko teoretycznie, bo prawdziwą naukę zaczniesz na pierwszym stanowisku pracy. Tam też ocenią Twoje przygotowanie teoretyczne i umiejętności manualne.
    Podsumowując - wybierz ten kierunek, w którym czujesz się w tej chwili dobry, i który na dzisiaj bardziej rozumiesz i czujesz. Start do szkoły "w ciemno", bo "kolega wybrał to ja też" jest życiową porażką.
  • Poziom 9  
    a zarobki też są podobne ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    hubertusvip napisał:
    a zarobki też są podobne ?

Jak będziesz dup... to w żadnym z tych zawodów nie dorobisz się, jak będziesz bystry i obrotny to nawet na sprzątaniu się dorobisz.

Co wybrać? Jeśli chcesz być tym mechanikiem, to najpierw szkoła zawodowa a później technikum. W technikum "normalnym" nie posiądziesz prawie żadnej wiedzy praktycznej, w szkole zawodowej masz o wiele większe prawdopodobieństwo załapania się na jakieś dobre praktyki. A elektroniki to możesz zawsze sam się nauczyć.
    Też tam chodziłem :D

Szkoła dobra, w technikum nie masz tyle zajęć praktycznych co w zawodówce.

W tej szkole nie musisz się martwić o praktyki, szkoła załatwia Ci praktyki w serwisach, oraz praktyki na warsztatach szkolnych.
  • Poziom 9  
    czyli wybiorę chyba samochodówkę :) Mógłbyś mi powiedzieć jak jest w tej szkole ?
    Jest dobrze, sporo nauczycieli którym się chce i potrafią nauczyć, wtedy myślałem o nich ....uje, ale dziś stwierdzam że to Oni najwięcej nauczyli.

Jeden minus, stan kobiet bliski 0 :D
  • Poziom 9  
    skończyłeś już tą szkołę Przemo9826 ?
    Przemo9826 napisał:
    Też tam chodziłem :D

Jak widać :D

Ale wszystko zależy od tego czy TY będziesz chciał się uczyć, czy tylko wybierasz ją po to aby "coś" skończyć.

Jezuuuuu.... ale morały prawię :D
  • Poziom 9  
    to teraz pracujesz ? jak jest z zarobkami zadowalające ?;p
    Pracuję, i nie narzekam.
  • Poziom 9  
    dużo się trzeba uczyć w tym technikum samochodowym czy tak wiesz ?
    Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć jak jest w tej szkole http://www.zse-1.edu.pl/ jak z nauką dużo trzeba się uczyć ?Czy można sobie poradzić jeżeli jestem słaby z fizy ?;p
  • Poziom 9  
    wypowie się ktoś na moje pytanie :)
  • Poziom 9  
    Up................
  • Poziom 9  
    Czy idąc do technikum energetycznego na elektronika trzeba być dobrym z matmy i fizy >??
    Jakie jeszcze są fajne zawody przyszłościowe informatyk teleinformatyk ?wypowiedzcie się o nich i powiedzcie który jest najlepszy z tych 4 zawodów technik pojazdów .elektronik .informatyk,czy teleinformatyk ..proszę o pomoc :)
  • Poziom 9  
    proszę o pomoc ;p
  • Poziom 1  
    Witam wiem że temat dawno wygasł ale mam taki sam problem jak założyciel tematu. Zastanawiam się również nad ZSS oraz ZSE 1. Gdzie lepiej iść do szkoły?
    Bardzo bym prosił o pomoc.
    Pozdramiam: Dzajos
  • Użytkownik usunął konto