Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

METABO KHE 24 SP - udar przy zwyklym wierceniu?

09 Jan 2011 20:06 6184 7
  • Level 9  
    No właśnie, mam problem jak w opisie.
    Urządzenie działa normalnie na młocie i na wierceniu z udarem.
    Ale od jakiegoś czasu przy normalnym wierceniu (stal, drewno, itd) pojawia się udar. Co prawda znacznie słabszy i z mniejszą częstotliwością niż przy prawdziwym wierceniu udarowym, ale jest.
    To samo można zauważyć kręcąc na sucho bez wiertła, w powietrzu.

Jesteście w stanie to wytłumaczyć i pomóc?

ps
    Metabo miało być wypasione, niezniszczalne, a tu po niecałych trzech latach, raczej sporadycznego użytkowania taka wtopa :-(
  • Level 9  
    podnoszę temat,
    może ktoś z serwisantów się z tym spotkał?
  • User removed account  
  • Level 9  
    jaki to smar?
    Gdzie taki dostać? Zakładam że zwykły towot niezbyt się nada?
  • Level 9  
    Ok chyba masz rację. Właśnie rozmwiałem z serwisem Metabo i wystarczy te elementy przeczyścic i nasmarować.
  • Level 17  
    Jak go rozbierzesz to go raczej sam nie złożysz, ale powodzenia.
    Możliwe ze blaszka od przełącznika się uszkodziła bądź wypadła ze swojego prowadzenia.
  • Level 22  
    Muszę przyznać, że młotowiertarki Metabo to naprawdę niezły szmelc.
    Pierwsza, która kupiłem dwubiegowa (nie pamiętam oznaczenia literowego, natomiast cyfra na końcu 28) była w serwisie na gwarancji trzykrotnie. Zanikał udar, uszkodziła się elektronika, dodatkowo łożyska zostały wymienione. Młotowiertarka była używana amatorsko. W związku z trzema naprawami na gwarancji wymieniono na moją prośbę młotek na KHE24. Ta również na gwarancji była regulowana ponieważ były problemy z udarem i również były wymienione łożyska. Po gwarancji wysiadł włącznik. Zaznaczę, że w KHE24 mam nadal oryginalne szczotki. Łatwo się domyślić, że ten młotek nie był specjalnie wyczynowo użytkowany.
    Wiertarki Metabo to szmelc, szmelc, szmelc, i jeszcze raz badziewie.
    Szkoda mi tylko serwisantów tej firmy ze Szczecina, mili ludzie.
  • Level 15  
    Opcji może być kilka. Sam przełącznik trybu pracy. Elementy z nim współpracujące - z zewnątrz możesz mieć przełączoną maszynę na tryb bez udaru ale, któryś z mechanizmów współpracujących przepuszcza i pojawia się udar. Zadzwoń sobie do tego serwisu metabo tam ci na pewno naświetlą temat na co zwracać uwagę.