Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto - kluczyki - immobilajzer

ArekW11 13 Oct 2004 16:22 6041 13
    ArekW11
    Level 11  
    stacyjka w moim Punto uległa mechanicznemu uszkodzeniu.
    Kupułem nowy zestaw wkładów do zamków z kluczykami (dwa urzytkownika i serwisowy), wraz z nową kartą kodową.
    Posiadam stare kody na karcie, dwa kluczyki urzytkownika i kluczyk serwisowy czerwony.
    Niestety nie potrafię zaprogramować do immobilajzera nowego zestawu kluczyków. Jezeli ktoś wie jak za pomoca starego kluczyka serwisowego, lub kodu z karty zarejestrować dodatkowe nowe tylko urzytkownika kluczyki to też będę szczerze zobowiązany.
    Za pomoc z góry dziękuję
    Arek
    Zbysław
    Level 24  
    Chyba będzie potrzebna pomoc serwisu dysponującego testerem do Punto.
    Może ktoś z forumowiczów zna inny sposób?
    jan12345
    Level 14  
    z opisu wynika że jest to punto 1 wymień wkładkę w stacyjce /odkręć trzy wkręty na imbus osłonę pod kierownicą.wsaðż stary kluczyk przekręć w połżenie zapłon w stacyjce będzie dzyndzel podważ go śrubokrętem iwyjmij wkładkę.włóż nową wkładkę wyłącz zapłon/stara wkładka może wychodzić z lekkim oporem/następnie rozbierz klucz matkę /kolor brązowy/ wyciągnij pchełĸę /ostrożnie aby nie połamać/ to samo zrób z nową matką koloru brązowego .zamień pchełki ze starej matki włóż do nowej/nie pomyl pchełek/teraz kodowanie kluczyków.musisz mieć dwa nowe/minimum/i matkę /nowy kluczyk z starą pchełką/.włóż nową matkę /brążowy/ do stacyjki i włącz zapłon jak zgaśnie kontroka code/żółty kluczyk/ wyłącz zapłon.włóż pierwszy nowy kluczyki włącz zapłon jak zgaśnie kluczyk code wyłącz zapłon włóż drugi kluczyk w łącz zapłon jak zgaśnie code wyłącz włóż ponownie klucz matkę /brązowy kluczyk/ jak zgaśnie code wyłącz zapłon .mazsz zakodowane kluczyki .operacja ta musi przebiegać sprawnie jak nie pójdzie za pierwszym razem spróbuj po 5 minutach ponownie . :D
    ArekW11
    Level 11  
    Dzięki za opis "Jan".
    Chyba przy pierwszych próbach nie czekałem dostatecznie długo po włożeniu nowego kluczyka aż lampka zgaśnie. Sugerowałem się opisem programowania immobilajzera w Polonezie, gdzie czeba to robić bardzo szybko.
    Będę próbował o efektach powiadomię. : :o
    jan12345
    Level 14  
    pamiętaj nigdy nie zakodujesz 1/jednego kluczyka/musisz mieć minimum dwa kluczyki
    8O
    User removed account
    User removed account  
    jan12345
    Level 14  
    nie czytasz uważnie w każdym kluczyku od code 1 fiata jest kluczyk master który da rady rozebrać i podmienić transponder 8O
    Marcin76
    Level 12  
    Witam

Mam taki sam problem, poniewaz mam uszkodzone przez zlodziei wszystkie zamki w punto. Mogę kupić komplet wkładek tyle że code-2 (są 2 klucze zalane i nie ma "matki"). Czy będe mógł w opisany przz Kolegę sposób zaprogramować immo ?

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie informacje
    ArekW11
    Level 11  
    Z tego co mi wiadomo, jeżeli masz Code 2 (czyli nie ma w zestawie kluczyka brązowego) to nowe kluczyki mogą przypisać do immobilajzera tylko w ASO Fiata. Ale jak wiadomo nie ma żeczy niemożliwych. może ktoś z kolegów na forum dysponuje i może udostępnić program do serwisownia Fiatów, i wie jak to zrobić. Też byłbym osobiście zainteresowany takim programem i interfejsem.
    penio
    Level 17  
    ja sie ostatnio przekonalem , ze nie ma rzeczy nie mozliwych w punto :)...
    Marcin76
    Level 12  
    mam już kluczyki CODE-2 ale niestety nie da się wprowadzić ich do pamięci immobilisera za pomocą opisu kolegi jan12345 :(
    Pozostaje narazie owinąć kluczyk w folie aluminiową i przyklejona na taśme ampułka

Pozdrawiam
    jan12345
    Level 14  
    code 2 i pod warunkiem że są to czyste kluczyki bo jak żywcem wyjęte z innego fiata tyo musisz wyciągnąć bin ze starego body i wpisać go do swojego/pod dotyczy code2!!!!!!!!!!!
    Pa7aK
    Level 14  
    Nie gadaj glupot, bo nie wiesz o czym piszesz.

Ludzie a czemu nie pomysleliscie by naprawic wkladki/zamki ? Przeciez to mniejsze koszty i mniejsze problemy jak wasze sposoby.