Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto - kluczyki - immobilajzer

ArekW11 13 Oct 2004 16:22 6041 13
 • #1
  ArekW11
  Level 11  
  stacyjka w moim Punto uległa mechanicznemu uszkodzeniu.
  Kupułem nowy zestaw wkładów do zamków z kluczykami (dwa urzytkownika i serwisowy), wraz z nową kartą kodową.
  Posiadam stare kody na karcie, dwa kluczyki urzytkownika i kluczyk serwisowy czerwony.
  Niestety nie potrafię zaprogramować do immobilajzera nowego zestawu kluczyków. Jezeli ktoś wie jak za pomoca starego kluczyka serwisowego, lub kodu z karty zarejestrować dodatkowe nowe tylko urzytkownika kluczyki to też będę szczerze zobowiązany.
  Za pomoc z góry dziękuję
  Arek
 • #2
  Zbysław
  Level 24  
  Chyba będzie potrzebna pomoc serwisu dysponującego testerem do Punto.
  Może ktoś z forumowiczów zna inny sposób?
 • #4
  jan12345
  Level 14  
  z opisu wynika że jest to punto 1 wymień wkładkę w stacyjce /odkręć trzy wkręty na imbus osłonę pod kierownicą.wsaðż stary kluczyk przekręć w połżenie zapłon w stacyjce będzie dzyndzel podważ go śrubokrętem iwyjmij wkładkę.włóż nową wkładkę wyłącz zapłon/stara wkładka może wychodzić z lekkim oporem/następnie rozbierz klucz matkę /kolor brązowy/ wyciągnij pchełĸę /ostrożnie aby nie połamać/ to samo zrób z nową matką koloru brązowego .zamień pchełki ze starej matki włóż do nowej/nie pomyl pchełek/teraz kodowanie kluczyków.musisz mieć dwa nowe/minimum/i matkę /nowy kluczyk z starą pchełką/.włóż nową matkę /brążowy/ do stacyjki i włącz zapłon jak zgaśnie kontroka code/żółty kluczyk/ wyłącz zapłon.włóż pierwszy nowy kluczyki włącz zapłon jak zgaśnie kluczyk code wyłącz zapłon włóż drugi kluczyk w łącz zapłon jak zgaśnie code wyłącz włóż ponownie klucz matkę /brązowy kluczyk/ jak zgaśnie code wyłącz zapłon .mazsz zakodowane kluczyki .operacja ta musi przebiegać sprawnie jak nie pójdzie za pierwszym razem spróbuj po 5 minutach ponownie . :D
 • #5
  ArekW11
  Level 11  
  Dzięki za opis "Jan".
  Chyba przy pierwszych próbach nie czekałem dostatecznie długo po włożeniu nowego kluczyka aż lampka zgaśnie. Sugerowałem się opisem programowania immobilajzera w Polonezie, gdzie czeba to robić bardzo szybko.
  Będę próbował o efektach powiadomię. : :o
 • #6
  jan12345
  Level 14  
  pamiętaj nigdy nie zakodujesz 1/jednego kluczyka/musisz mieć minimum dwa kluczyki
  8O
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  jan12345
  Level 14  
  nie czytasz uważnie w każdym kluczyku od code 1 fiata jest kluczyk master który da rady rozebrać i podmienić transponder 8O
 • #9
  Marcin76
  Level 12  
  Witam

  Mam taki sam problem, poniewaz mam uszkodzone przez zlodziei wszystkie zamki w punto. Mogę kupić komplet wkładek tyle że code-2 (są 2 klucze zalane i nie ma "matki"). Czy będe mógł w opisany przz Kolegę sposób zaprogramować immo ?

  Pozdrawiam i dzieki za wszelkie informacje
 • #10
  ArekW11
  Level 11  
  Z tego co mi wiadomo, jeżeli masz Code 2 (czyli nie ma w zestawie kluczyka brązowego) to nowe kluczyki mogą przypisać do immobilajzera tylko w ASO Fiata. Ale jak wiadomo nie ma żeczy niemożliwych. może ktoś z kolegów na forum dysponuje i może udostępnić program do serwisownia Fiatów, i wie jak to zrobić. Też byłbym osobiście zainteresowany takim programem i interfejsem.
 • #11
  penio
  Level 17  
  ja sie ostatnio przekonalem , ze nie ma rzeczy nie mozliwych w punto :)...
 • #12
  Marcin76
  Level 12  
  mam już kluczyki CODE-2 ale niestety nie da się wprowadzić ich do pamięci immobilisera za pomocą opisu kolegi jan12345 :(
  Pozostaje narazie owinąć kluczyk w folie aluminiową i przyklejona na taśme ampułka

  Pozdrawiam
 • #13
  jan12345
  Level 14  
  code 2 i pod warunkiem że są to czyste kluczyki bo jak żywcem wyjęte z innego fiata tyo musisz wyciągnąć bin ze starego body i wpisać go do swojego/pod dotyczy code2!!!!!!!!!!!
 • #14
  Pa7aK
  Level 14  
  Nie gadaj glupot, bo nie wiesz o czym piszesz.

  Ludzie a czemu nie pomysleliscie by naprawic wkladki/zamki ? Przeciez to mniejsze koszty i mniejsze problemy jak wasze sposoby.