Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić głośnik na dyskoteki.

09 Sty 2011 21:46 1317 15
  • Poziom 14  
    Witam. Poszukuję głośników, koniecznie szerokopasmowych (bo nie będę robił zwrotnic tylko wstawię w skrzynkę) o mocy 100W i średnicy minimum 20cm. Mają one służyć do grania na dyskotekach szkolnych pod wzmakiem 2 x TDA7294 = 2 x 70W. Proszę o jakieś propozycje. Z góry dziękuję :)
  • Poziom 31  
    Poszukaj gds 30/30 na portalu aukcyjnym jak trafisz okazje to za 50zl znajdziesz dwie szt a graja one glosno i w miare poprawnie,tylko niskie tony trzeba im wycinac
  • Poziom 14  
    Czy GDS-30-200-8-SE zagrają mi na 70W jak one mają 200W-300W ?
    A na Allegro widzę GDS 30/30 i mają one tylko 30W i 4 OHM więc odpada.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    A jak bym jednak polecił STX'a. Głównie dlatego że za cenę wyższą o 20-30 zł masz głośnik nowy.
  • Poziom 31  
    Troche dziwne ze jeden glosnik chcesz,do jakiejs dyskoteki o mocy 70watt i na dodatek wiecej jak 20cm srednicy. Troche to nie logiczne,mozesz zastosowac mocniejszy glosnik np ten wspomniany gds30/200 tylko nie zagra tak glosno ale jednak poprawnie moze wystarczy.
  • Poziom 26  
    Głośnik STX'a spokojnie zagra na TDA, jest ponadto lepszy od Tonsila.
  • Poziom 14  
    Nie mogę zastosować głośnika 30W mimo że ma wydajność bo mi się spali, i wzmacniacz ma słabe chłodzenie jak na 4 ohm, będą się zabezpieczenia włączać termiczne. A kolega powyżej mówi że to trochę nie logiczne - na sale 30 m kw. wystarczy. A STX na pewno nie jest lepszy od Tonsila, ale na dyskoteki wystarczy :)
  • Poziom 26  
    GDS 30-200 STX'a jest lepszy od GDS 30/30 Tonsil'a!

A ten GDS 30/30 wytrzymał by te 70W ale po odcięciu dołu i nieprzesterowanym sygnale.
  • Poziom 12  
    Bardzo polecam GDS 30/30 do TDA on nawet nie odczuwa tych 70W a zamieszania zrobi ale trzeba jeszcze doły uzupełnić
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Poszukaj gds 30/30 na portalu aukcyjnym jak trafisz okazje to za 50zl znajdziesz dwie szt a graja one glosno i w miare poprawnie,tylko niskie tony trzeba im wycinac

Cytat:
    Bardzo polecam GDS 30/30 do TDA on nawet nie odczuwa tych 70W a zamieszania zrobi ale trzeba jeszcze doły uzupełnić

To jak to w końcu jest?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Do tych GDS trzeba zrobić suba żeby uzupełnić dolne pasmo a w GDS odciąć dolne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Ale mówiłem już, szkolny wzmak nie jest przystosowany do 4ohm, ;/
    trzeba by było chłodzenie modernizować a to się mija z celem. Nasz budżet do 168,77 PLN. Tyle mamy po wspólnej klasowej zrzutce. Płyty dostaniemy za darmo bo jednego ucznia ojciec robi w tartaku i mówi że nam załatwi.

Ten filtr do GDS-30-200-8-SE ma wyglądać tak jak tam na stronie poniżej, żeby wszystko prawidłowo grało? :
    Jaki kupić głośnik na dyskoteki.
  • Poziom 26  
    JacobG napisał:
    30/30 ma wiekszę sprawność i wydaję mi się, że ciągnie wyżej. 70 wat dla niego to pestka. A do gds od stxa również suba trzeba dorobić bo sam nie wydoli
    Ale GDS firmy STX ma o wiele więcej basu jak GDS Tonsil, a poza tym GDS STX ma znacznie większą moc, co czyni go wytrzymalszym, co do SPL to polemizował bym.