Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat tylniego mostu z wstecznym quad

GACEK107 09 Sty 2011 23:12 12576 4
  • #1 09 Sty 2011 23:12
    GACEK107
    Poziom 2  

witam. nie wiedziałem gdzie zamiescic temat wiec bardzo prosze o przeniesienie jesli tutaj nie bedzie on mógł byc.
    bardzo prosił był Was o jakis schemat takiego mostu z biegiem wstecznym, lub zeby ktos po prostu jakos wytłumaczył mi zasade działania tego mostu. lub narysował odreczny schemat zasady działania. bede bardzo wdzieczny. potrzebuje tego do budowy pewnego pojazdu.
    oto zdj mostu.Schemat tylniego mostu z wstecznym quad

1 4
  • #2 11 Sty 2011 22:35
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli mam być szczery, to nie widziałem jeszcze tylnego mostu zblokowanego z biegiem wstecznym. Jeśli już, to jest to szpera, czyli blokada tylnego mostu. Bo jeśli miałby tam być wsteczny bieg, to musiały by być dwa, przełączane koła talerzowe.
    W niektórych motocyklach bieg wsteczny jest realizowany przez rozrusznik, który służy wtedy za napęd pojazdu. Jednak taki bieg nie służy do jazdy, tylko do krótkiego manewrowania.

0
  • #3 12 Sty 2011 00:43
    robokop
    Moderator Samochody

Jedynie przełączane koła talerzowe sprzęgane z wałkiem atakującym przekładni hipoidalnej. Inaczej nie widzę możliwości - musiały by być tryby pośrednie, tak jak w typowej skrzyni biegów. Tutaj jest napęd kosza satelitów z boku, czyli prawdopodobnie bezpośrednio - nie wiem jak mógłby być wsteczny realizowany. Ta wajcha na górze to nie jest blokada przypadkiem?

0
  • #4 12 Sty 2011 04:26
    web69
    Poziom 27  

A nie zauwarzyliście że tarcza hamulcowa jest na jednej półosi a bęben od postojowego na drugiej? Quady nie mają mechanizmu różnicowego tylniej osi, nawet jeśli jest wał napędowy w dużej przeprawówce. Sam się kiedyś zdziwiłem jak litrowe BRP z elektrycznie przełączanymi napędami, blokadami i abs-em nie miało w tylnim moście dyferencjału, nie jest to potrzebne (kto jeżdzi quadem po asfalcie...) Wracając do tematu, nie mam schematu tego mostu, ale właśnie taki jest montowany w chińskich pojazdach gdzie stosuje się zwykłe motocyklowe silniki lub nawet silniki skuterów. Zastosowanie takiego mostu nie wymusza żadnych przeróbek silnika, a wsteczny włącza się widoczną na obudowie dźwignią. Łańcuch z zębatką zasuwa do przodu, a półosie do tyłu...

Moderowany przez Błażej:

Na pewno nic z tego mostu nie ugotowaliśmy (warzyć - gotować)

1
  • #5 13 Sty 2011 11:21
    GACEK107
    Poziom 2  

no własnie. to ze ta wajcha załancza wsteczny to wiem. chodzi mi o konkretne schemat jak moze to byc wykonane. a ze musi byc tryb pośredni aby zmienic obroty to nic nowego. prawda tez jest ze niekiedy zamiast biegu wstecznego jest jakby DRUGI rozrusznik. który poprostu napedza skrzynie przeciwna strone niz silnik lub bezpośrednio napedowa os. to nei ejst ten sam rozrusznik co do odpalania silnika.

Moderowany przez Błażej:

Kolejny tak niechlujny post jest równoznaczny z ostrzeżeniem.

2