Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z klawiaturą Lenovo g530

09 Sty 2011 23:18 7074 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam problem z klawiaturą w laptopie szwagra.
    - samoistnie załącza się przycisk backspace i nie da pisać bo kasuje wszytko a jak chwilowo przestanie kasować to jak sam wciskam klawisz backspace to nie kasuje liter.
    - piszą 5 wyskakuje literka "b";
    - piszą 6 wyskakuje literka "n";
    - nie działa klawisz "+";
    - czasem nie działają klawisze "t" i "y"
    - nie działa klawisz "~"
    - nie działa lewy "shift"
    to tyle z usterek.
    Klawiatura nie została nigdy zalana, jedynie laptop jeździ w tirze po europie, wiec co najwyżej mógł złapać wilgoci lub zimna. Komputer miał klika wirusów, co pousuwałem ale raczej to nie wina softu bo po odłączeniu dysku i pisząc w biosie problemy nadal występują.
    Zauważyłem taką rzecz, że normalnie nie da się nic pisać, ale jak wcisnę i trzymam backspace, to już nie kasuje liter i można pisać ale pozostałem wymienione problemy nadal występują.
    Co to może być? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Cześć,

Na początek - podepnij zewnętrzną klawiaturę USB i sprawdź jak się zachowuje.

Pozdrawiam,
    K.
  • Poziom 10  
    nie bardzo mam skąd wsiąść taką pod usb, ale jak włączałem wirtualną to dzieje się to samo.
  • Poziom 1  
    mardi33 napisał:

Zauważyłem taką rzecz, że normalnie nie da się nic pisać, ale jak wcisnę i trzymam backspace, to już nie kasuje liter i można pisać ale pozostałem wymienione problemy nadal występują.
    Co to może być? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Miałem podobną sytuacje z pavilionem. Poluzowało się mocowanie taśmy ze stykami, wystarczyło rozkręcić komputer i poruszać tym ustrojstwem po skręceniu wszystko wróciło do normy. Nie wiem jak to wyglada w IBM ale może podobnie do HP, wzorowałem się na how to zalana klawiatura może u szwagra będzie podobnie.
  • Poziom 13  
    Witam

Mam podobny problem w samsungu n130. Klawiatura nie zalana, laptop nie spadł, podczas oglądania filmu przestała działać. Zamiast literki j wychodzi jk+ zamiast y yi. Na większość klawiszy nie ma w ogóle reakcji. Klawiatura pod USB działa normalnie. Po rozkręceniu i przeczyszczeniu nadal jest tak samo :cry:
    Pomoże wymiana klawiatury czy coś na płycie padło?
  • Poziom 10  
    Laptop trafił do serwisu, uznali że klawiatura dostała wilgoci, ale nigdy nie była zalana. Wymienili na nową 200zł z robotą. Laptop jeździ w tirze wiec pewnie nabrał wilgoci z zewnątrz.
    Dzięki za porady, ale nic to nie dało musiał interweniować serwis.