Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nVidia i Ampituner Pioneer VSX-520 - problem z Audio po HDMI

robycomp 10 Sty 2011 12:31 1361 0
  • #1 10 Sty 2011 12:31
    robycomp
    Poziom 10  

Witam,

Do niedawno zakupionego sprzętu kina domowego (AMP Pioneer VSX-520) postanowiłem podłączyć także swojego laptopa (Lenovo Y500p).
    Laptop posiada kartę graficzną nVidia 240M z HD Audio 7.1 oraz 5.1 po HDMI oprócz tego jest także wyjście optyczne (z tego jeszcze nie korzystałem bo niemam jeszcze przejściówki.

W każdym razie łącząc wspominanego laptopa z amplitunerem za pośrednictwem kabla HDMI mam problem z dzwiękiem.
    Starałem się konfigurować wyjście na laptopie tak by działał system 5.1. Puszczając sekwencje testową wszystko wydaje się byc prawie ok, kanal po kanale jest sprawdzany każdy głościk, L,P, Central itp. Problem w tym że dźwięki są pocięte, nie przechodzą jakby w całości. Zaobserwowałem że w momencie nadawania sygnału testowego na amplitunerze na chwile załącza się lampka sygnału DD po czym gaśnie. Puszczając muzykę z winampa słychac wyraźne cięcia, jakby coś gdzieś nie nadążało.

Problemem nie jest kabel HDMI. Początkowo podłączałem wszystko kablem o długości 5 metrów najzwyklejszym (TV HD bez problemów obraz i dźwięk), pomyślałem że może jest kiepskiej jakości i podłączyłem lapa kablem HDMI od blue-ray'a (3d ready) odpowedniej półki (może nie potrzebnie).
    W każdym razie podłączenie zestawu takim kablem nic nie zmieniło.

Czy macie jakieś pomysły? (Stery od graf zaktualizowane)

Na dniach zakupie przejsccowke do SPDIF i mam nadzieje ze chociaż to będzie działało.

Z góry dzięki z odp.
    Dźwięk z komputera jest poszatkowany i praktycznie nic nie słychać.

0 0