Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie zegarów w aucie diodami RGB

XaRaDaS 10 Sty 2011 16:19 1686 2
  • #1 10 Sty 2011 16:19
    XaRaDaS
    Poziom 8  

Witam, tak jak w temacie, zastanawiałem się nad zastosowaniem do oświetlenia tarcz zegarów w aucie diodami RGB i teraz mam dylemat jakie diody wielokolorowe są dostępne na rynku ?? Najbardziej by mnie interesowały jakieś 5 kolorowe, dodatkowo nie chodzi mi o to, żeby się same przełączały, ale żeby zrobić prosty schemacik i podlutować pod jakiś przełącznik/sterownik, którym bym zmieniał dany kolor. Czy ktoś już się spotkał z czymś takim, albo może samemu już robił i mógłby się podzielić doświadczeniem.

Podpowiem, że w liczniku siedzą żarówki 3x W5W i 1x T10.

Z góry na podpowiedzi serdeczne dzięki :)

• #2 10 Sty 2011 16:30
    gercinek
    Poziom 11  

Witam na początku chciałbym ci powiedzieć że nie ma diód 5kolorowych są tylko trzy jak sama nazwa wskazuje R-Red G-Green B-Blue dopiero z tych kolorów możesz mieszac na dowolne sterownik mógłbyś zrobi prosty na 3 przełącznikach gdzie kazdy by załączał jeden kolor.

• #3 10 Sty 2011 18:25
    XaRaDaS
    Poziom 8  

gercinek napisał:
    Witam na początku chciałbym ci powiedzieć że nie ma diód 5kolorowych są tylko trzy jak sama nazwa wskazuje R-Red G-Green B-Blue dopiero z tych kolorów możesz mieszac na dowolne sterownik mógłbyś zrobi prosty na 3 przełącznikach gdzie kazdy by załączał jeden kolor.

No wiem o tym, tylko właśnie mi chodzi, żeby uzyskać jeszcze dodatkowe kolory. Jak i czym się to je ??

Powiedzmy kupuję sobie 4 diody 3 kolorowe, do tego sterownik, na allegro za 25 zł. np. taki: http://allegro.pl/sterownik-kontroler-tasma-rgb-6a-12v-z-pilotem-i1389316982.html

i jak to teraz połączyć z zegarami ??

http://allegro.pl/sterownik-ir-rgb-z-pilotem-na-44-przyciski-i1388582134.html albo taki bo pilot 44 przyciskowy, więc pewnie więcej możliwości :D Wg. schematu wydaje się to zupełnie łatwe, dajemy zasilanie i podpinamy diody, ale jak znam to w praktyce już tak pięknie nie wychodzi :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME