Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Technics sl-eh750 nie współgra z wieżą po demontażu.

10 Sty 2011 17:11 2762 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Otóż mam taki problem, chciałem nasmarować mechanikę w w/w odtwarzaczu i do niej zbyt nie doszedłem, a że to zmieniarka to nie chciałem jej rozkładać na części,
    po karkołomnym składaniu szuflady w końcu doszedłem do skutku. po złożeniu sprzętu podłączyłem go do wieży.
    I tu się zaczyna problem, Amplituner pokazuje mi napis DISC; TAKE OUT, szuflada po zamknięciu od razu się otwiera. Nie wiem o co dokładnie chodzi i nie mogę znaleźć takiego błędu w internecie.
    Proszę o pomoc, ponieważ przez ten błąd nie chce ruszyć cała wieża.
    P.S. szuflada po wyłączeniu nadal jest otwarta.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Serwisant
    Trzeba zsynchronizować położenie spoczynkowe szuflady względem reszty mechanizmu CD.Od spodu jest znacznik w kształcie litery H.Jest też "doczepiona" mała zębatka w pobliżu talerzyka nad laserem do ręcznej obsługi mechanizmu.
  • Poziom 14  
    Przestał wyskakiwać ten błąd lecz teraz dzieje się co innego.
    Po włączeniu wysuwa szufladę, ona się zatrzymuje i próbuje wysuwać ją dalej.
    Po czym naglę ją chowa i jak naciskam przycisk "open" to wyskakuje ERROR.
    Wieża reaguje też tak na przyciski direct open, a zmieniarka nie daje oznak życia. Proszę o pomoc.
  • Serwisant
    Masz wyraźną odpowiedź powyżej.Wyjąłeś mechanizm i sprawdziłeś ręcznie poprawność pracy mechaniki?
  • Poziom 14  
    Jeżeli chodzi o mechanizm to jak sam się zamknie to idealnie prawie zatrzymuje się w tym położeniu, a tej małej zębatki nie mogę zlokalizować.
  • Serwisant
    Nad laserem jest plastikowa konstrukcja na której jest zamocowany talerzyk dociskający.Zębatka jest w nim jako element do wycięcia(na dwóch "wąsach" plastikowych)Wkłada się w nią cienki wkrętak i od spodu(w otworze konstrukcyjnym) steruje ręcznie całą mechaniką,aby ją sprawdzić.A prawie czyni dużą różnicę:)
  • Poziom 14  
    Doszedłem do czegoś takiego:
    CD Technics sl-eh750 nie współgra z wieżą po demontażu.
    Tak jest ustawiony gdy odtwarzacz sam zamknie szufladę i szybko wypnę w tym momencie taśmę zasilającą.
    Według mnie mechanika odtwarzacza pracuje dobrze. Może to wina czegoś innego ?
  • Serwisant
    Zobacz jak wyglądają czujniki położenia mechanizmu,zwłaszcza podczas sprawdzania(ręcznego) poprawności pracy mechaniki.
  • Poziom 14  
    Gdzie znajdę te czujniki ? Bo ich nie mogłem znaleźć.
    EDIT:
    Jeżeli chodzi o takie 2 'przyciski' na tej wąskiej płytce to oba przy tym ustawieniu H są zwarte.
  • Poziom 17  
    Kolego, doszedłeś z tym do ładu? Bo mam ten sam problem, po zamknięciu szuflady znacznik jest w położeniu H, ale po chwili szuflada się otwiera, a na wyświetlaczu wywala DISC/TAKE OUT.