Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-115C i problem z mechaniką

10 Sty 2011 17:54 7977 13

• Poziom 32  
    Zaczęło sie od unable to clean a chodziło o zablokowana głowicę. Ręcznie odblokowałem a teraz po włączeniu głowica jedzie 3 razy w lewo i prawo a potem wyskakuje błąd Paper jam. Ale to chyba problem mechaniki bo wogóle nic nie zamieli

• Poziom 32  
    po jednym złożeniu chwile działało :)
    czy ktoś wie gdzie jest czujnik górnej pokrywy bo chciałem otwarta odpalić i nie moge
  • Poziom 10  
    Witam
    Ciekawy jestem czy sobie poradziłeś, bo mam ten sam problem i jestem bezsilny.
    Najpierw zatkała mi się głowica, którą udało mi się wyczyścić, ale niewłaściwie założyłem kabel biegnący do głowicy przez co po kilku drukowaniach padl. Wymieniłem go na nowy i teraz mam symptom identyczny jak u Ciebie - głowica dojezdza do końca i zachowuje się jakby chciała jechać dalej - dojeżdza, skrzeczy silniczek prowadnicy, odjeżdża kilka centymetrów wstecz i znowu to samo, po 3 próbach komunikat z paper jam.
    Czujnik w DCP-115C jest z przodu pokrywy - dwa bolce.

• Poziom 32  
    odpuściłem temat :(
  • Poziom 21  
    sr71 napisał:
    Witam
    Ciekawy jestem czy sobie poradziłeś, bo mam ten sam problem i jestem bezsilny.
    Najpierw zatkała mi się głowica, którą udało mi się wyczyścić, ale niewłaściwie założyłem kabel biegnący do głowicy przez co po kilku drukowaniach padl. Wymieniłem go na nowy i teraz mam symptom identyczny jak u Ciebie - głowica dojezdza do końca i zachowuje się jakby chciała jechać dalej - dojeżdza, skrzeczy silniczek prowadnicy, odjeżdża kilka centymetrów wstecz i znowu to samo, po 3 próbach komunikat z paper jam.
    Czujnik w DCP-115C jest z przodu pokrywy - dwa bolce.

Odnawiam tema . To ze silnik jak to napisałeś skrzeczy to masz zle założony pasek enkodera w głowicy (ten z naniesionymi paskami) musisz go obrócić o 180 stopni.
    Ja mam ten sam problem Po wyczyszczeniu głowicy i pampersa krzyczy papier jam . Czy ktoś to opanował . Jutro sprawdzę ten transoptor który odpowiada za sygnalizację zaciętego papieru . Czy z głowicy też może iść sygnał i zacięciu papieru ??
  • Poziom 2  
    Witam.A ja nic nie ruszałam,nic nie rozbierałam,działała bez problemu a od jakiegoś czasu mam ten sam problem z zatorem papieru ,który tak na prawdę nie istnieje.Czy ktoś sobie już z ty poradził.
  • Spec od drukarek
    Przeczyść encodery.
  • Poziom 2  
    Zapomniałam wspomnieć ,że nie pobiera papieru.

Dodano po 3 [minuty]:

W pierwszej kolejności próbuje pobrać papier, bez skutecznie,a następnie wyświetla zator papieru.
  • Spec od drukarek
    No to wyczyść rolkę pobierającą.
  • Poziom 1  
    Witam, mam podobny problem jak powyżej na początku czyszczona była głowica, następnie wszystko ponownie zamontowane. Po włączeniu pojawiał się komunikat machine error 00. Kiedy komunikat zniknął Głowica zaczęła jeździć trzykrotnie tak jak napisane powyżej po czym pojawiał się komunikat paper jam. Paski enkodera są założone poprawnie. Dlatego nie wiem już gdzie mam szukać rozwiązania tego problemu. Jeśli ktoś miał podobnie i wie jak sobie z tym poradzić proszę o info.
  • Poziom 9  
    Miałem identyczny objaw.
    Trzy seryjki ze zgrzytem i komunikat o papierze.
    Przyczyna tkwiła w maleńkim kawałku plastiku który przy odpinaniu głowicy podwija się lekko ku górze i nie pozwala kasetce dojechać do końca
  • Poziom 8  
    Jak odblokować głowicę zablokowaną w "parku"? Ktoś gdzieś pisał że (patrząc na drukarkę od tyłu) należy pokręcić śrubą znajdującą się po prawej stronie głowicy, ale u mnie to nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc!
  • Spec od drukarek
    Nie kręcisz śrubą tylko encoderem kołowym z prawej strony. Patrząc od tyłu kręcisz do siebie.
  • Poziom 8  
    Znalazłem w książce serwisowej i tak zrobiłem, ale dzięki za odpowiedź! :)
    Trochę grzebałem w drukarce, sprawdzałem czy jest dobry kondensator na głowicy drukującej, na szczęście jest ok, ale przez to moje grzebanie mam teraz komunikat "Nie można inic. 50" i szalejącą głowicę... ;) Jeśli ktoś ma wskazówki to z góry dzięki.