Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy scalony wykrywacz dymu od Microchipa

exti 10 Jan 2011 18:51 1096 0
 • Nowy scalony wykrywacz dymu od MicrochipaMicrochip zaprezentował układ scalony RE46C190 będący optycznym wykrywaczem dymu ze sterownikiem syreny i regulacją wzmocnienia.

  Układ jest niskonapięciowy - działa na 3V zasilania oraz umożliwia programowe kalibrowanie i ustawianie trybu pracy, co pozwala na optymalne ustawienie parametrów podczas produkcji. Upraszcza to projektowanie i wytwarzanie czujników dymu, a także zmniejsza ilość i koszt komponentów. Co więcej, RE46C190 pobiera podczas pracy typowo 8 mikroamperów, co oznacza działanie przez 10 lat na jednej baterii litowej. Do zasilania układu mogą być także wykorzystane dwie baterie alkaliczne.  Programowa kalibracja i ustawianie trybu pracy pozwala projektantowi na łatwą kontrolę działania detektora oraz użycie jednego układu do różnych zastosowań. Programowalność redukuje także liczbę wymaganych zewnętrznych komponentów.

  Nowy układ wzbogaca obszerną grupę produktów Microchipa, zawierającą mikrokontrolery PIC, sterowniki syren oraz scalone detektory dymu, przeznaczoną do realizacji całej gamy aplikacji wykrywaczy dymu, od prostych czujników mieszkaniowych do programowalnych, komercyjnych systemów.

  Detektor RE46C190 jest dostępny w 16-pinowej obudowie SOIC 150 mil.

  Źródło:
  http://www.radio-electronics.com/news_item.php?id=7041436ce4706f9a

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  exti
  Level 32  
  Offline 
  exti wrote 2418 posts with rating 151, helped 10 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2008 year.