Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.8 2002 przeskoczył pasek

10 Sty 2011 19:22 3947 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    Pisałem w starym roku o problemie z Laguną.Warsztaty oblegane więc dopiero dziś dostałem wstępną diagnozę (czekam na maila ze szczegółami) ale ogólnie przeskoczył niby pasek Pan sugeruje że może auto było ciągnięte co nie miało miejsca. Nie potrafi podać przyczyny czemu przeskoczył dodam że ten rozrząd ma około 20 tys km ! wsio nowe łącznie z kołem zmiennej fazy. Oblicz że koszt naprawy to 2900 zł. uszczelka pod głowice + kpl rozrząd z pompą widziałem za 600 zł. Pewnie tez dostały zawory wydechowe.Ale co mogło jeszcze walnąć może ktoś doradzi co warto zobaczyć zapytać ... by nie przepłacać .. może poszukać innego warsztatu ? Czekam na maila jak dostanę dopiszę co tam mi nabazgra ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    TMCOMPUTER napisał:
    Ale co mogło jeszcze walnąć może ktoś doradzi co warto zobaczyć zapytać

Co my Ci mamy doradzić? Oddajesz auto do warsztatu, płacisz, bierzesz fakturę (możesz zapytać ile daje gwarancji), i tyle.
  • Poziom 10  
    Przemo

chodzi o to czy np. rozrząd należy wymnienić na nowy skoro ten ma około 20 tyś ... ew co mogło spowodować to przeskoczenie .. bo auto normalnie odpalone po czasie zgasło i tyle no i czy ta cena nie za wysoka ....
    oto co niby musi zrobić ..
    Witam przesyłam zakres napraw laguny

demontaż i montaż głowicy

naprawa głowicy czyli plnowanie wymiana zaworów uszczelniczy trzonków zaworowych

wymiana kpl rozrządu

wymiana pompy wody

wymiana płynu w układzie chłodzenia (brak możliwości odzysku starego)

wymiana uszczelek głowicy tj. kolektorów i podstawy termostatu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zakres prac poprawny.

Na upartego możesz dać stary, ale nikt nie wie dlaczego przeskoczył, i nikt gwarancji Ci nie da że znów się nie stanie to samo, jeśli dobry mechanik to na pewno na to nie pójdzie, nie będzie się bawił w takie tematy.
  • Poziom 10  
    oki czyli nic tylko naprawiać... Kurcze troche mnie przeraziła kwota bo obiecał zrobić to w okolicach 2 tyś. no ale widocznie się nie zmieści ..
    Dzięki pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Co napisał mechanik ....
    nie jestem w racjonalny sposób wyjaśnic dlaczego doszło do tej usterki wszystkie części zalożyłem nowe i oryginalne . Wszystkie rolki paska rozrządu jak i pasek są w porządku tak jak i pompa wody jednak rozrząd był przestawiony o około 4 zęby koło pasowe było dokręcone mocno nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego tak się stało

Pytanie tylko czy teraz po ponownej wymianie nie zaskoczy mnie znowu lala po 20 tys. :(
  • Moderator Samochody
    Ano właśnie. Generalnie paski nie przeskakują ot tak sobie, bez powodu. Tym niemniej nie widząc silnika trudno określić co mogło być przyczyną.
  • Poziom 10  
    Gość pracuje w serwisie reno, więc powinien znać dobrze temat. Ale nie potrafi podać przyczyny ja stawiam na jakiś problem z napinaczem albo może coś z zaworami było przyblokował się czy jak... Pamiętam, że był wtedy mrozik, ale bez przesady -12 i auto stało 2-3 dni, Ale odpaliło normalnie pochodziło kilka minut i zgasło po dodaniu troszkę gazu. Troszkę wtedy było słychać głośniejszą pracę zaworu, ale myślałem, że to może zimny silnik wtedy nie zwracałem na to uwagi, ale może coś w tym było..
    Szkoda że nie znamy przyczyny, bo można by uniknąć tego w przyszłości.
  • Użytkownik obserwowany
    Właśnie ciekawe czy olej ci nie podparł zaworów.
  • Poziom 10  
    romoo napisał:
    Właśnie ciekawe czy olej ci nie podparł zaworów.

Czyli jak podparł ? coś więcej może kolega napisze.. Olej właśnie zmieniałem jakiś miesiąc temu na Elf taki jak zaleca producent i był lany od początku.