Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik optyczny bądź laserowy - nietypowa temperatura pracy

UFO_79 10 Sty 2011 21:16 1116 3
  • #1 10 Sty 2011 21:16
    UFO_79
    Poziom 12  

Witam!
    Poszukuję namiaru na czujnik optyczny odbiciowy bądź laserowy, który będzie poprawnie działał w zakresie 80 - 90 stopni Celsjusza.

Czujnik ma być zamontowany na zewnątrz suszarni, który będzie wykrywał obiekt, jednakże gorące powietrze wylatujące w jednym miejscu (akurat tam, gdzie będzie czujnik) może zakłócać lub uniemożliwić prawidłową pracę czujnika.
    Poprzeglądałem katalog Baluffa, ale nic nie znalazłem.
    Jakiekolwiek namiary mile widziane.

• Fibaro
  • #2 11 Sty 2011 09:15
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Równie nietypowe/niekorzystne położenie ma czujnik światła - obecność płomienia w piecu miałowym...sposobem na to jest: przeznaczenie części nawiewanego (zimnego) powietrza bezpośrednio na czujnik - tworzy się "kurtyna" która ...ratuje czujnikowi życie. Może coś podobnego można u Ciebie zastosować. Ewentualnie czujnik typu bariera ma bardzo duży zasięg i może można go oddalić od miejsca z niekorzystną atmosferą ;)

• Fibaro
  • #3 12 Sty 2011 11:54
    UFO_79
    Poziom 12  

pafciowaw napisał:
    ...sposobem na to jest: przeznaczenie części nawiewanego (zimnego) powietrza bezpośrednio na czujnik - tworzy się "kurtyna" która ...ratuje czujnikowi życie.

Brałem (i nadal biorę) to rozwiązanie pod uwagę, jednakże jest to ostateczność.
    Ewentualnie myślałem o zastosowaniu przezroczystej przegrody, która skieruje gorące powietrze poza obszar czujnika, a pozwoli przepuścić wiązkę laserową itp. Tyle że znów może się pojawić inny problem - zakurzenie szybki/przegrody (ciepłe powietrze przyspiesza ten proces, tym bardziej skierowane w jedno konkretne miejsce), a to osłabi czy też zakłóci zakres pracy czujnika, a tego chcę uniknąć.

• Fibaro
  • #4 12 Sty 2011 17:09
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,
    Zadzwoń do firmy Contec:
    http://www.contec.net.pl/go.live.php
    Mają w ofercie czujniki firmy Contrinex. Może coś dobiorą.
    Tu masz katalog: http://contrinex.ch/download/dl_files/Catalog...9/900_006_002_General_catalog_2010_2011_E.pdf

Ciekawym rozwiązaniem są czujniki światłowodowe. Elektronika jest zamontowana z dala od obiektu do którego dochodzą tylko światłowody z soczewkami. Być może to będzie dobre rozwiązanie gdyż światłowody są bodajże do +105 stopni (str. 200 pdf-a).
    Pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo