Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mtz belarus 820 regulacja przyslony

spiderxx 10 Jan 2011 21:17 4920 8
    spiderxx
    Level 2  
    Witam mam pytanie czy ktos z kolegow moze napisac gdzie mozna kupic do mtz takie pokretlo plastikowe znajdujace sie z boku deski rozdzielczej a sluzace do regulacji przyslony chlodnicy.z gory dzieki za wskazowki
    UlfgaR
    Level 23  
    Pytałeś w takim sklepie jak Agroma?
    wpsowa692
    Level 24  
    No taak kiedyś byłem z długą listą potrzebnych części do mtz w Agromie zgadnijcie co mieli na stanie ...... otóż tłumik się znalazł od tej pory jak coś potrzeba do rusa to jadę do Agrofil Kutno z reguły wszystko jest :D
    spiderxx
    Level 2  
    Pytalem i to nie w jednej ale oni maja tylko podstawowy asortyment ktory najlepiej im schodi a jak chcesz cos drobniejszego to nie da rady.problem w tym ze w zadnym znanym mi sklepie internetowym nie moge tego znalesc.
    spiderxx
    Level 2  
    Czy ktos wie gdzie i jak reguluje sie sprzeglo oporowe na wale do przedniego napedu w mtz.Jak przednie kola gleboko siada to sie nie kreca tylko sprzeglo wyje
    BizonBS
    Level 1  
    spiderxx wrote:
    Czy ktos wie gdzie i jak reguluje sie sprzeglo oporowe na wale do przedniego napedu w mtz.Jak przednie kola gleboko siada to sie nie kreca tylko sprzeglo wyje

Masz zatarta przekładnie, a konkretnie brak oleju w tej przekładni spowodował zgrzanie i sklejenie sie tarczek dlatego co 2 lub co 3 sie slizga to powoduje hałas. Jesli wlejesz olej to i tak dalej bedzie wyc ale tym sie nie przejmuj. Od strony skrzyni biegów odłacz na przekładni krzyzak i tam znajdziesz nakretke zabezpieczona zawleczka. Dokrec ja z siłą ponad 320 Nm dobrze jak masz klucz dynamometryczny, jesli nie masz to dokrec ja do oporu ile mozesz kluczem o długosci raczki 0.4m az zyłą na czole CI wyjdzie ;) (jej nie ukrecisz!!!) bedziesz miał dobrze zblokowane sprzegło a w krytycznej sytuacji po prostu znow zawyje ale oleju nalej tak czy siak zeby łozyska dłuzej pochodziły. Pozdrawiam.
    spiderxx
    Level 2  
    Tak dzieki wielkie wlasnie o to malenstwo mi chodzilo temat uwazam za zamkniety:D