Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w kolumniach połączenie pc amplituner.

FINIX_47 10 Sty 2011 21:57 2201 11
  • #1 10 Sty 2011 21:57
    FINIX_47
    Poziom 23  

Witam mam od czasu połączenia pc z amplitunerem problem z buczeniem w kolumnach, zacznę od tego że naczytałem się trochę na ten temat na innych forach, lecz działam tylko na elektrodzie i to właśnie tutaj chciałem się was doradzić.

Moje rozwiązania które widzę na najbliższy czas:
    1.Zerowanie kontaktów do których są podłączone komputer, oraz amplituner (ponieważ mam brak uziemienia w mieszkaniu w większości gniazdach)
    2. Podłączenie kabli do dodatkowej karty dźwiękowej (ponieważ jest podłączony do zintegrowanej).
    3.Lepsza jakość przewodu łączącego dwa sprzętu (bo nie mam zbyt dobrego przewodu).

Prosił bym was o swoje rady, jeśli spotkaliście się z takim uciążliwym problemem.

Kwestia buczenia na pewno leży po stronie przewodów z pc, ponieważ po ich odłączeniu, problem znika, a mam jeszcze podłączone do amplitunera dwa dvd i tv.

Jeśli założyłem temat w złym dziale to proszę mi doradzić w jakim dziale mam go założyć.

0 11
  • Pomocny post
    #2 10 Sty 2011 22:11
    Niuniek_84
    Poziom 23  

Winą za buczenie trzeba obarczyć przewód antenowy.
    Różnica potencjałów powoduje, że w głośnikach odczuwasz buczenie.
    Amplituner pewnie masz bez ochronnego, gdy podpięty został komputer z przewodem ochronnym zrobiła się pętla i dlatego jest buczenie.

Rozwiązaniem jest wykonanie dobrego uziemienia kabla/gniazda antenowego z przewodem PE, dodatkowo można amplituner i komputer.

Przewód z kablówki najczęściej nie jest uziemiany na wejściu do budynku, co skutkuje iskrzeniem z gniazda antenowego, czy buczeniem z głośników.

Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #3 10 Sty 2011 22:39
    the_kojot
    Poziom 14  

1)Jak komp jest wyłączony to i tak będzie buczeć(na inpucie z kompa).
    2)Popularne są tanie kable jack-chinch, w których często przy wtyczkach nie łączy masa:\ i buczy.

0
  • #4 10 Sty 2011 23:12
    FINIX_47
    Poziom 23  

Niuniek_84 uziemienia na pewno nie wykonam, bo raz nie znam się na tym a po drugie już zakładałem temat mojego uziemienia w mieszkaniu (niestety skasowano mi go) ale stwierdzeniem ostatecznym było zamówienie elektryka do założenia nowej instalacji elektrycznej.
    Dla tego ja właśnie tylko pytałem czy cokolwiek da zerowanie.

0
  • #5 10 Sty 2011 23:49
    Niuniek_84
    Poziom 23  

Tak, zerowanie pomoże ... tylko pamiętaj zrobić to na przewodzie neutralnym, bo gdy dasz fazę... masz wielką szansę uszkodzić urządzenia, a przy okazji Tobie może coś się stać.

Kabel antenowy to najczęściej spotykany problem z brumieniem.
    Gdy zepnie się go z uziemieniem, bądź wykona zerowanie ... to problem najczęściej znika. Następnym krokiem do poprawy dźwięku to zastosowanie lepszych kabelków.

Pozdrawiam

0
  • #6 11 Sty 2011 00:00
    FINIX_47
    Poziom 23  

Ok a czy mógłbyś mi powiedzieć jak mam zrobić zerowanie, z tego co wyczytałem to najlepiej użyć tej samej grubości kabelka miedzianego, nie jestem specem w tych sprawach dla tego pytam jak mam się za to zabrać, zmierzyć prubówką na którym kablu świeci ? i z tym zmostkować bolec ?

Wyłączyć w tym czasie bezpieczniki na klatce schodowej?.

0
  • Pomocny post
    #7 11 Sty 2011 00:20
    Niuniek_84
    Poziom 23  

W starym budownictwie, gdzie do gniazda doprowadzane były tylko dwa przewody, wykonywało się potocznie zwane "zerowanie". Polegało ono na zmostowaniu przewodu ochronno-neutralnego z bolcem ochronnym.

Czyli wykonujesz:
    1. Sprawdzasz który bolec w gnieździe zasilany jest przez przewód fazowy (ten styk i przewód omijasz szerokim łukiem!!!!) - probówka będzie na nim świeciła.
    Zerowanie wykonuje się na przewodzie który jest bez napięcia, zapamiętujesz na którym bolcu probówka nie świeci!!!!
    2. Wyłączasz bezpiecznik odpowiedzialny za to gniazdo, np. w domu lub na klatce schodowej.
    3. odkręcasz gniazdo,
    4. szykujesz mostek z drutu miedzianego np. 1,5mm2 lub 2,5mm2
    5. wkręcasz mostek pomiędzy przewód neutralny(neonówka nie świeciła), a bolec ochronny (ten na środku).
    6. mocno dokręcasz śrubki od styków,
    7. skręcasz gniazdo
    8. włączasz bezpiecznik
    9. sprawdzasz próbnikiem czy:
    - na bolcu ochronnym probówka nie może się palić
    - sprawdzasz. np. multimetrem czy jest napięcie 230V
    10. jeśli jest dobrze, podpinasz urządzenia

Po tej operacji możliwe jest że brumienie ustąpi, jeśli jednak nie, to trzeba zrobić:
    - połączyć ochronny z ekranem lub gniazdem telewizyjnym
    - sprawdzić czy listwy zasilające posiadają przewód ochronny

Powinno pomóc.
    Powodzenia!!

PS. pamiętaj że pracujesz przy napięciu niebezpiecznym dla Ciebie i osób przebywających w domu. Wykonanie połączenia "zerowania" trzeba wykonać solidnie, ponieważ jeśli ulegnie ono uszkodzeniu, na obudowach metalowych pojawi się napięcie niebezpieczne 230V!

0
  • #9 11 Sty 2011 12:09
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 13 Sty 2011 08:52
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

FINIX_47 napisał:
    No rozumiem ale ja nie będę miał jak tego zamontować, bo klucze ma spółdzielnia.

Nie bardzo rozumiesz. Spółdzielnia ma klucze do Twojego mieszkania? Masz zamiar usprawniać działanie całej instalacji w bloku?
    Bardzo proszę, użyj wyobraźni i opcji "szukaj".

0