Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naładowanie baterii od roweru SPARTA ION

kudlaty.egon 10 Jan 2011 22:35 20255 7
    kudlaty.egon
    Level 10  
    Witam!!
    Od wakacji jestem posiadaczem roweru SPARTA ION, dokładnie 2 takich rowerów. Niestety kupiłem je bez ładowarki bo akurat była okazja no i nie zastanawiałem sie tylko kupiłem.
    Oryginalna ładowarka kosztuje niestety 600zl!! i w chwili obecnej mnie nie stać na takie cudo. Kupiłem ładowarkę na allegro za 60zł;d podaję link do aukcji:

Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.10.11. [dzimi]

-24v-skutera-elektrycznego-skuter-nowa-i1405648907.html

Jest to ładowarka na 24v i początkowo wydawała mi sie ok ponieważ na fotce bylo widać ze ma 3 piny, no i dopytałem sie równiez w tej sprawie i rzeczywiscie ma 3 piny jednak tylko 3 kable sa podłączone a 3. pin w ogóle nie jest podłaczony.

Ładowarka ma parametry wyjściowe 24V i 1,8A.

teraz tak:
    bateria w moim rowerze jak sie okazuje, bo wyjąłem ją jest produkcji GP BATTERIES parametry mozna znaleźć Tutaj: http://www.gpbatteries.com.hk/html/pdf/Final%20E-bike%20Eng.pdf

Jest to bateria ni-mh o pojemności 11Ah i napięciu 24v, składa sie prawdopodobnie z 20 celi po 1,2V, całośc znajduje sie w ramie roweru, dokladnie takiego roweru:
    Moderated By Dzimi:

J.W.

Wejście do ładowania ma 3 piny, i nie mam pojęcia co zrobić zeby nałoadować baterie. prosilbym o pomoc w tej sprawie i ewentualne naprowadzenie mnie co musze zrobic i jak podlączyc ładowarke, co mi jest dodatkowo potrzebne.
    byc moze za słabo jeszcze opisalem baterię i ładowarke jaka posiadam, jeśli trzeba dodam informacje konieczne do wyjasnienia sprawy

Mogę rowniez zamiescc fotke calej bateri wyjetej z roweru

pozdrawiam!!
    kkknc
    Level 43  
    3 pin to styk do kontroli temperatury dzięki temu ładowarka wie, kiedy zmniejszyć prąd ładowania. Ta ładowarką też naładujesz tylko akumulatorki mogą być mniej żywotne.
    kudlaty.egon
    Level 10  
    Czy mam się posłużyć miernikiem i zmierzyć napięcia oraz który kabel to plus który minus??
    kudlaty.egon
    Level 10  
    juz wiem jakie kable w mojej ładowarce oznaczaja + a ktory minus, kiedey mierze napiecie czy natezenie na baterii nic sie nie pokazuje tylko 0,00, bateria nie byla ładowana juz ponad 4miesiace ale nie powinna byc pusta bo światła działają na baterii.
    w baterii mam takie kolory kabelków: czarny czerwony i szary, mysle ze czarny oznacza (-) a czerwony (+), sprubuje tak podladować i wtedy zmierzyc

Moderated By Dzimi:

Regulamin pkt.6. Ostrzeżenie #1.

Patryk1313
    Level 1  
    witam. mam sparta ion fajnie mi się nawet sprawował niestety pod sklepem ktoś ukradł mi sterownik ( okrągły wyświetlacz rower ma akumulatory w ramie ). kupiłem sobie taki sterownik ale wyświetla błąd 14 podobno sterownik nie widzi baterii jak to wszystko zintegrować?
    kudlaty.egon
    Level 10  
    tak doiwadywalem sie w tej sprawie,
    taki serwis jest tylko we wroclawiu i trzeba tam jechac razem z rowerkiem takze klapa