Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo [9n] (01-05 r.)Montaż głosników w drzwiach przednich

10 Sty 2011 22:41 11116 4
  • Poziom 9  
    Witajcie!

Czy ktoś z was wymieniał fabryczne głośniki w Polo 9n (3-drzwi) na coś porządnego? Jeśli tak to jakie głośniki udało Wam się zamontować na jakiej grubości dystansach MDF?
    Kupiłem ostatnio takie głośniki: http://sklep.axel2.pl/RAINBOW_SAX_26520_165mm-356.html
    W weekend zabrałem się za montaż, wytłumiłem drzwi położyłem nowe kable, gdy już miałem przykręcać nowe głośniki do dystansów mdf wpadłem na "genialny" pomysł by sprawdzić czy szyba się opuści.

Pojawił się problem: szyba haczy prawdopodobnie o magnes - delikatnie poruszajac głosnik. Założenie większych dystansów jest niemożliwe - nie ma szan na założenia tapicerki - boczka :angry:

Stąd pytanie czy ktoś się w to bawił? Będę wdzięczny za wszelkie informację...
  • Poziom 35  
    Miałem podobny problem w fabii (to w zasadzie to samo co twoje polo) z głośnikami 61 mm i albo zwiększysz nieco dystanse albo przeprofilujesz rant tej blachy wewnątrz drzwi do której przykręcasz dystanse - tak żeby go trochę do siebie przyciągnąć. Jak po takiej operacji będzie nieco nierówny to się niemartw - przykręcasz dystanse i naookoło od zewnątrz i od wewnątrz ranty uszczelnisz sobie silikonem itp.
    Po takiej operacji szyba będzie ok, głośniki się zmieszczą ale będzie problem z tapicerką. Ja to rozwiązałem lekko ją przeprofilowywując aby była bardziej wypukła - podgrzewam niedużo opalarką od środka (na zdjętej oczywiście) w miejscu naookoło głośnika i wyginam (ostrożnie) tak jak mi pasuje czekając na ostygnięcie.

Po takiej operacji już jest miejsce na głośnik tylko na wszelki wypadek dodałem parę klocuszków dystansowych przykręconych do blachy wypełniającej drzwi (kawałki plastiku)- naookoło głośnika - to takie zabezpieczenie żeby mimo wszystko nie wróciła tapicerka kiedyś (ktoś kopnie czy coś) na swoje miejsce bo mogłaby się zderzyć z membraną.

Cała operacja dopasowania to jakaś godzinka, nic nie trzeszczy i nie jest luźne. Myślę że dałoby się jeszcze z 5-7 mm głębsze głośniki wsadzić.
  • Poziom 9  
    Dzięki za info, mam kilka pytań uściślających :)

Moje głośniki też mają głębokość montażową 60-62mm.
    Żeby rozwiązać problem musiłbym zastosować abstrakcyjnie gruby dystans (jakieś 28 mm) jednak wtedy nie ma najmniejszej szansy na założenie tapicerki - sprawdzone.

1) Jakiej grubości dystans zastosowałeś (dokładnie)?
    2) Jaka dokładnie głośniki montowałeś? (sprawdzę sobie wszystkie wymiary)

Mam wrażenie, że szyba haczy o magnes i jedyne co teraz przychodzi mi do głowy to tak dobrać dystans aby przechodziła ona miedzy koszem głośnika a magnesem.
  • Poziom 35  
    Grubości dystansu to już ci nie powiem bo nie pamiętam, ale głośniki to Hertz DCX 165 i z tego co mi wiadomo to mają wymiar 61 mm.