Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW golf 2 1.8 gti 1988. Silnik 1.9 td. Da się zamontować?

yaro114 10 Sty 2011 22:48 2756 8
  • #1 10 Sty 2011 22:48
    yaro114
    Poziom 10  

WITAM
    mam możliwość zakupu silniczka 1.9 td
    w tej chwili posiadam 1.8 benz/lpg na gaźniku 2e2
    moje pytanko czy dużo roboty jest z zamontowaniem i podłączeniem tego siliczka z disla do mojego mk2
    silnik jest w dobrym stanie kompletny ze skrzynią automatyczną
    czy jest sens się za to zabierać

0 8
  • #2 10 Sty 2011 22:56
    Pantera_M
    Poziom 12  

Licz siły na zamiary,
    w sumie aż tak dużo roboty nie jest, 2ee pompki w baku jeszcze chyba nie miał z tego co wiem, razem z silnikiem oczywiście wymiana skrzyni, (nie polecam skrzyni od benzyny w dieslu) + dorobienie instalacji do grzania "świeczek" Do tego dochodzi wymiana obrotomierza jeżeli takowy posiadasz w swoim golfiku. Z tego co pamiętam to nic więcej.

Edit: Tak nawiasem mowiac 1.8 na 2e2 to nie był GTI zreszta tak samo jak 2ee,
    GTI posiadał silnik min 1.8 na pełnym wtrysku :p

0
  • #3 10 Sty 2011 22:59
    yaro114
    Poziom 10  

obrotomierza nie posiadam
    a co do gaźnika mam 2e2 a nie jak kolega napisał 2ee
    i pytanko czy warto?

0
  • #4 10 Sty 2011 23:06
    Pantera_M
    Poziom 12  

Zależy co chcesz osiągnąć, wszystko zależy od upodobań użytkownika, ja np posiadam MKII na zawieszeniu od country 1.8 na weberku i tej zimy bardzo to sobie chwale, diesel od VW tez są naprawdę dobre i niezawodne.
    Podsumowując napisz czego oczekujesz to Ci odpowiemy

0
  • #5 10 Sty 2011 23:45
    ociz
    Moderator Samochody

Sprężyny zawieszenia do wymiany bo diesel dużo cięższy.
    Z czego ten diesel wyjęty? Skąd weźmiesz łapy? Musiał byś mieć komplet od dwójki z automatem, nawet ta tylna od silnika jest o 2cm dłuższa. Da radę przypasować pod tą skrzynię co masz ale będzie wtedy za wolny.

0
  • #6 11 Sty 2011 08:43
    yaro114
    Poziom 10  

co do upodobań to narazie potrzebuje żeby jedzic do pracy a w międzyczasie robic remoncik mojego serducha chyba że diselek jest lepszy od benzyny bo ja się na tym nie znam

0
  • #7 11 Sty 2011 11:13
    Pantera_M
    Poziom 12  

Powtarzam, jeżeli będzie to diesel od VW to aż tak dużo roboty przy tym nie będzie. Bedzie pasował tak samo z MKII jak i z passata MKII, to wszystko są te same silniki.

EDIT: Pytanie tylko czy znasz się na tym i czy byś sobie sam poradził z przełożeniem.

0
  • #8 11 Sty 2011 12:03
    yaro114
    Poziom 10  

czyli można się zabierac a co sądzicie o ddiselkach VW bo ja nie mam doświadczenia z dislem do tej pory miałem MKI benzyne i MKII też benzyne

0
  • Pomocny post
    #9 11 Sty 2011 12:12
    Pantera_M
    Poziom 12  

Diesle od VW są naprawdę mocne, zresztą temat wałkowany już 100 razy:

poczytaj to: Swap benzyna na diesel i to Swap 1.8 na 1.9 d W drugim linku masz nawet które silniki podpasują bez zbytnich przeróbek. Pamiętaj tylko o większej chłodnicy, przeróbce wydechu, instalacji od świec żarowych i nowych poduszkach pod silnikiem, te pod diesla muszą być mocniejsze

0