Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Licencja dla DJ'a z jakich płyt można grać bez licencji?

DejayPablo 10 Jan 2011 23:10 2740 3
 • #1
  DejayPablo
  Level 15  
  Witam Was serdecznie.
  Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie licencji Dj'a

  1. Z jakich płyt mogę grać będąc Djem w klubie lecz bez licencji Dj'a? Oczywiście klub opłaca ZAIKS ZPAV itp. organizacje.
  adnotacja.
  Chodzi o to że posiadam bardzo dużo oryginalnych z hologramem płyt tj. składanki Eska, z empiku, mediamarkt itp. (lecz jest tam zapis że publiczne odtwarzanie jest zabronione) w nie których wątkach czytałem że można z takich płyt grać a w nie których że nie można, stąd powstał mój mętlik w głowie.

  2. Czy można grać bez licencji Dj'a z płyt pochodzących z DJM albo DJP?
  Kolega może mi taki zestaw pożyczyć na kilka imprez, lecz ja nie jestem zrzeszony z żadnym z tych klubów.

  Czy możecie mi do swoich wypowiedzi podłożyć jakiś zapis prawny z ustawy? Chodzi mi o to że w przypadku nalotu, pokaże im taką ustawę i się odczepią.

  z góry dziękuję za odpowiedzi.

  Pozdrawiam
 • #2
  DJ Volt
  Level 25  
  DejayPablo wrote:
  składanki Eska, z empiku, mediamarkt itp.


  Jesteś pewien, że jesteś didżejem?
 • #3
  DejayPablo
  Level 15  
  DJ Volt wrote:
  DejayPablo wrote:
  składanki Eska, z empiku, mediamarkt itp.


  Jesteś pewien, że jesteś didżejem?


  Jestem Dj, a można powiedzieć że byłem, do pewnego momentu byłem zrzeszony z DJM lecz zrezygnowałem z kilku powodów, chciałem znów zacząć coś robić w temacie muzycznym i zacząłem przeglądać fora internetowe i ciągle czytam że coś się pozmieniało, że nie mogę mieć np. MP3 na DVSie i teraz mam mętlik w głowie. Bo mam trochę oryginałów a szkoda mi tego sprzedawać, wiem że kiedyś nie można było grać z CD'ków bez praw do publicznego odtwarzania, lecz teraz jedni piszą tak a drudzy inaczej i nie wiem co jest zgodne z prawdą.
 • #4
  przecin11
  Level 14  
  Witam,
  Podłącze się do tematu - choć trochę odgrzewany i można wiele znaleźć tu i ówdzie o tym. Ale jak jest z tym Mp3? Można kupować ze stron jak np ipla, ovi itp. A ja mam pytanie, jeśli np. portal Wp.pl strefa mp3, udostępnia piosenki za darmo - ponoć legalnie jak piszą, to mam pytanie, czy jako np Dj z legalizacją wydaną przez ZPAV mogę te piosenki puszczać publicznie, skoro nie są podpisane Prawami Autorskimi.
  Wszędzie szukam takiej informacji i nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jedni twierdzą, że tak, a inni że nie.

  I pytanie nurtujące: Gram po weselach jako Dj - czyli impreza zamknięta, na imprezach zamkniętych mogę grać co chce i ile chce? Przecież to nie jest festyn?

  I jeszcze znalazłem coś takiego co mnie zastanawia jak to w końcu jest?
  Przytoczyłem tylko część tekstu:

  Pytanie do Zaiks:

  Czy popierają państwo pomysł DJ-ów, aby zwolnić ich z opłat ze względów na drogi sprzęt oraz przede wszystkim promocje której dokonują na rzecz artystów? Taka sytuacja ma miejsce we wszystkich innych państwach na świecie.

  Odpowiedź Zaiks:

  - Zdecydowanie nie popieramy takiej inicjatywy. Wprowadziliśmy niedawno do swojej oferty rozwiązanie dla prezenterów muzycznych oraz DJ-i. Płacąc 2000 zł rocznie, mogą odtwarzać dowolne utwory. Tyczy się również to tych utworów do których nie mają praw autorskich oraz praw do publicznego odtwarzania.

  I taki news jeszcze:
  Od 17 lipca polscy DJ-e mogą szybko i wygodnie wykupić licencję na odtwarzanie muzyki z dowolnego nośnika, niezależnie od źródła jej legalnego pochodzenia.

  A jak źródłem jest np WP.pl - strefa mp3? I inne podobne, gdzie są do pobrania za darmo legalne pliki (tak przynajmniej piszą) mp3? A przecież te portale nie posiadają Praw Autorskich, bo tam może każdy wrzucić plik i po weryfikacji jest udostępniany. Tyle, że jak odpowiedział ZAIKS: "Tyczy się również to tych utworów do których nie mają praw autorskich..." To jak ja udowodnię w razie kontroli, że pobrałem legalny plik mp3 ze strony jak przecież mi rachunku/faktury nie wystawią na kwotę 0.00zł, czy jakiegoś innego dokumentu. Wiem, bo testowałem. :/