Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kręci, ale nie odpala Mitsubishi Lancer 1.3 98r

11 Sty 2011 00:39 3043 3
  • Poziom 2  
    Witam! Problem pojawił się nagle...auto posiadam od ponad roku, zawsze kręciło i odpalało bez problemów aż nagle wczoraj (deszczowa pogoda, wilgoć itp) próbuje odbezpieczyć alarm a tu okazuje się że ktoś coś majstrował przy aucie bo alarm był aktywny ( musiał wyć w nocy). Kontrolka od alarmu dziwnie migała aż do momentu otworzenia(szarpnięcia) drzwi. Alarm załączyłem jeszcze raz potem wyłączylem i dalej to samo przez szybe widze ze kontrolka miga. Po wjesciu do auta przestaje migac. Próbuje odpalić i nic. Kręci ale nie chce zaskoczyc.Niestety rozladowalem akumulator. Wziąlem go naladowalem dzisiaj podlaczylem probuje odpalic i to samo:( Mała roznica jest taka ze nie tylko krecil ale tak jaby probowal odpalic ale po chwili przestawal i tak w kółko. reasumujac krecil ale ani razu nie odpalil. Probowal go tez odpalac znajomy ktory troche sie zna na autach i stwierdził ze to pompa paliwa;/ Co wy o tym sadzicie? Do tej pory wszystko smigalo super, więc nie wiem czy to pompa ( tak nagle bez zadnych objawow?) Moim zdaniem (jestem laikiem) to chyba sprawa tego alarmu i migajacej diody albo imobilaizera. Co wy o tym sądzicie? Co sprawdzić? Macie jakies pomysły?? z góry dzięki za każdą sugestie...
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    Masz opcję odcięcia zapłonu??
    Może cewka zapłonowa padła - sprawdź czy jest iskra
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    iskra jest....dalej proszę o pomoc i z góry dziękuje..
  • Poziom 25  
    Jak jest iskra to nastepnym czynnikiem do spalania jest paliwo ...
    Juz stwierdziles ,ze to moze pompa .Wiec odepnij przewod paliwowy ,poprowadz do "buteleczki" ( jak oczywiscie sie da ) i zobacz czy pompka wogole cos podaje .Nasluchiwanie "efektow dzwiekowych" z okolic baku tez moze okreslic prace pompy.
    Jak masz schemacik lub troche wyobrazni i miernik elektryczny to mozesz pokusic sie o pomiar zasilania do pompki .
    Jak rezultaty z powyzszych testow beda negatywne to mozesz podac pompce zasilanie "na sile" ( nie podlaczac do sily ,tylko wpiac sie z napieciem w przewod ,tudziez przekaznik ( cokolwiek tam jest ) ).