Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Fiata Stilo 1.9JTD. Kasowanie komunikatów serwisowych.

petarda0 11 Sty 2011 01:08 6942 5
  • #1 11 Sty 2011 01:08
    petarda0
    Poziom 18  

Witam wszystkich, zastanawiam się nad kupnem takiego samochodu ale słyszałem skrajne opinie.
    Jedni chwalą szczególnie za dobry silnik inni narzekają, wiadomo jak to w życiu ale może przedstawicie mi swoje doświadczenia.
    Jestem również ciekawy jak wygląda w tym samochodzie kasowanie komunikatów serwisowych np o wymianie oleju i diagnozowanie z komputerem we własnym zakresie.

0 5
  • #2 11 Sty 2011 19:54
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Od 5 lat mam Stilo 1.4 16V 2004r. Jak dotąd to tylko wymieniam raz w roku żarówki w przednich lampach (spalone) oraz raz na 2-3 lata łączniki drążka stabilizatora (tzw. kości). I to wszystko ,a i raz nadpękła mi sprężyna w przednim prawym amortyzatorze także wymieniłem tzw."komplet". A reszta to sprawy bieżące czyli ,olej ,klocki. Jeszcze w zeszłym roku był wymieniony ostatni tłumik (miał 6 lat ,nie był dziurawy tylko się zewnętrzne poszycie "naderwało" ze starości) Pozdrawiam!

0
  • #3 11 Sty 2011 22:06
    tzok
    Moderator Samochody

FIAT ECU Scan obsługuje już kasowanie inspekcji olejowej w Stilo. Silnik 1.9JTD jest udaną jednostką i w sam raz do tego auta (uważaj tylko na wersję silnika, raczej unikaj najsłabszej). To jest następca starej Bravy. Auto jest bardzo bogato wyposażone w standardzie, takie MiTo FIATa ;) wsadzili tam wszystko co mieli z nowości.
    Egzemplarze z początku produkcji faktycznie miewały "dziwne" usterki, ale dzięki nienajlepszej opinii można niedrogo kupić stosunkowo młody i mało wyeksploatowany egzemplarz.

0
  • #4 12 Sty 2011 03:55
    Wafer
    Poziom 20  

Tak jak kolega wyżej, ogólnodostępny jest kabel, jak i darmowe oprogramowanie (FES), za pomocą którego skasujesz inspekcje olejową jak i sporo pogrzebiesz w komputerze, możliwość dość spore ;)

Sam posiadam taki samochód, właśnie mija rok od zakupu, ogólnie polecam, co prawda ma swoje kaprysy (głównie elektronika) ale na wszystko są sposoby, no i rekompensuje to bezawaryjny silnik, jego spalanie i cena samego samochodu.

Pod warunkiem że kupisz zadbany i nie klepany model, mogę zagwarantować że posłuży jeszcze ładne pare lat ;)

Nieprawdziwa jest też opinia o braku społeczności* tego samochodu jak i o problemu z częściami które w rzeczywistości są ogólnodostępne i w normalnych cenach ;)

* - nie będę robił to reklamy, ale jeśli jesteś zainteresowany to napisz na PW, mamy swój klub gdzie możesz dowiedzieć się naprawdę wszystkiego o stilo, znaleźć sporo poradników, pomoc on-line niemal 24\h a nawet wybrać się na spot ( Katowice, trochę daleko dla Ciebie....) gdzie możesz pooglądać i przejechać się stilo ;)

Pozdrawiam.

0
  • #5 12 Sty 2011 17:22
    petarda0
    Poziom 18  

Czyli jest lepiej niż myślałem, a możecie podpowiedzieć jak przed zakupem kabla sprawdzić w samochodzie którym jestem zainteresowany jaki ma model ECU aby uzyskać pewność że jest na liście obsługiwanych przez kabel?
    W założeniu to 1.9 JTD z 2003r.

0
  • #6 12 Sty 2011 19:35
    tzok
    Moderator Samochody

Wszystkie Stilo 1.9JTD są obsługiwane przez FES, ten program powstał pierwotnie dla tego auta z tym silnikiem.

1