Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E51 - świeci biała dioda - brak podświetlenia klawiszy

11 Sty 2011 06:11 4228 4
  • Poziom 11  
    Gdy telefon jest wyłączony a bateria wsadzona to biała dioda się żarzy
    Podczas uruchamiania świeci normalnie (wtedy też podświetlają się klawisze)
    Gdy telefon się uruchomi dioda cały czas się żarzy a podświetlenie klawiszy już nie działa
    Nowy soft Jafem nie pomógł.
    Co może być przyczyną usterki ?
  • Poziom 25  
    Objaw jak by byl topielec. Rozkręc i ocen czy byl zawilgocony mozesz dla pewnosci go wykąpać.
  • Poziom 12  
    Mam podobny problem z e51.
    Lecz telefon jest po upadku.
    Klawisze podświetlają się normalnie .
    Ale cały czas się świeci dioda.
  • Poziom 14  
    Z góry przepraszam że troche odkopie.
    Mianowicie mam problem, kupiłem na alledrogo e51, miala byc sprawna okazalo sie ze jest lekko zalana widac po obudowie w srodku, i moje pytanie brzmi czy da sie jakos całkowicie "uspic" ta biala diode? Telefon normalnie dziala dioda w sumie az tak mi nie przeszkadza ale denerwuje mnie brak podswietlenia klawiatury. Jutro spróbuję umyc plyte plyte alkoholem izopropylowym, a jesli to nie przyniesie rezultatu to bede na tyle zdesperowany ze bede chcial jakos "zgasic" ta diode na stale. Zna ktos na to jakis sposob? Usuniecie jej? Czy telefon sie calkiem nie wysypie po takim zabiegu?
  • Poziom 17  
    w górnej części telefonu jest układ i czujnik swiatła. problem leży właśnie tam. Miałem kiedyś taki przypadek. Trzeba zdjąć układ i sprawdzać przejścia itp. Jednym zdaniem schemat i miernik w rękę i działać bo jest do zrobienia;)
    Diode jak Ci bardzo przeszkadza mozesz wylutować ale podswietlenia klawiatury to CI nie przywróci. muisisz ten układ od czujnika swiatla poprawic albo odpowiednio zewrzec aby cały czas klawiatura się świeciła. Jak kto lubi;)