Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AG SGI I - Citroen C5 1.8 16v - co z tym zrobić?

stalowy22 07 Kwi 2012 17:52 23285 35
  • Sklep HeluKabel
    kubiec1
    Poziom 13  
    Ja na twoim miejscu sprawdziłbym podłączenie butli. Miewałem już przypadki, że albo zawiesił się pływak, albo skorodowały niechlujnie podłączone przewody (po rozcięciu by wymontować butlę). Pozdrawiam :)
  • Sklep HeluKabel
    roman518
    Poziom 13  
    Na elektrozawór na butli nie jest podawane napięcie 12V, cewka sprawdzona OK.
    kubiec1
    Poziom 13  
    Prawdopodobnie uszkodzone są przewody doprowadzające napięcie do elektrozaworu.
    Doprowadź na próbę napięcie 12V z akumulatora do elektrozaworu butli i sprawdź, czy samochód będzie pracował na LPG. Pozdrawiam :)
    oriencik
    Poziom 1  
    Ja w alhambrze 2.0 też mam instalację AG SGI. Auto sprowadzone z NL. W instalacji był zamontowany czujnik ciśnienia fazy lotnej Bosha w filtrze fazy lotnej. Czujnik w reduktorze został jako zaślepka. Instalka ma przejechane 240 kkm i na razie działa ok.
    kubiec1
    Poziom 13  
    oriencik napisał:
    . Czujnik w reduktorze został jako zaślepka.

To dobra dla ciebie wiadomość, bo masz prawdopodobnie instalację AG SGI II i był wymieniony reduktor, na ten z jedynki. To 2 plusy: możesz liczyć, że jeżeli był założony nowy reduktor, który powinien wytrzymać 150-200 kkm, a czujnik Boscha ma znacznie większą trwałość niż stosowane w SGI I czujniki Sagem ( a na dodatek są tańsze). Pozdrawiam :)