Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gericom Hummer nie włącza się matryca

11 Sty 2011 10:17 1841 8
 • Poziom 23  
  Gericom Hummer 8 lat. Aby zdemontować klawiaturę wypiąłem ekran laptopa. Póki co klawiatury nie udało mi się zdemontować, a już przestał włączać się ekran. Wypinałem kabel połączeniowy ekranu z kostką w laptopie. Nie wykluczam, że mogłem go uszkodzić, bo dostęp był utrudniony i musiałem go lekko szarpać.
  Dodam, że laptop się podświetla po włączeniu, stacja dysków się wysuwa, wiatrak chodzi, wszystko jakby normalnie poza uruchomieniem ekranu.
  Laptop kończy powoli swój żywot więc służy trochę do eksperymentów, ale aby dalej móc robić z nim i na nim coś muszę uruchomić ekran.
  W czym problem?
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Sprawdź czy jest obraz na zewn. monitorze.
 • Poziom 23  
  Ale jak to sprawdzić. Gdy podłączam monitor zewnętrzny do laptopa przez złącze WGA to monitor nie odpala, ale nie mam możliwości zmiany jakichkolwiek ustawień laptopa, bo nie mam podglądu na ekran laptopa?
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Któryś z klawiszy funkcyjnych w kombinacji z klawiszem Fn powinien służyć do przełączania obrazu między matrycą a podłączonym monitorem. Mam teraz pod ręką jednego Gericoma i tu jest to klawisz F4.
 • Poziom 23  
  Podłączyłem monitor zewnętrzny. Następnie wciskałem kombinację klawiszy F4+Fn podczas uruchamiania laptopa i po uruchomieniu i bez rezultatu. Monitor nie uruchamiał się.
  Uruchamiałem go gdy kabel od matrycy był wyjęty jak i wpięty w kostkę laptopa.
  Co sugerujecie dalej?
  Powiem jeszcze, że od matrycy odchodzą dwie jakieś tasiemki które były pierwotnie przykręcone śrubkami obok zawiasów. Do czego one służą?
  Ponadto zdejmowałem maskownicę od dołu, tam czyściłem wiatrak,wyjmowałem procesor, może tam coś źle złożyłem?
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Te tasiemki przykręcane śrubkami obok zawiasów to uziemienia matrycy i inwertera.
 • Poziom 23  
  OK, tylko dlaczego mi matryca nie odpala?
 • Poziom 23  
  Może ktoś na odległość coś podpowiedzieć?
 • Poziom 23  
  Dla wszystkich zainteresowanych podobnym problemem.
  Zaniosłem laptoka do serwisu. Wzięli 50zeta za tzw. ekspertyzę i stwierdzili uszkodzenie płyty głównej. Naprawa nie opłacalna, bo wymiana płyty.
  Zaniosłem do złotej rączki od elektroniki, wziął 130 (sporo) ale znalazł przyczynę na płycie głównej (najprawdopodobniej zwarcie z mojej winy), naprawił i sprzęt hula.
  Okazało się, że