Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka-zamrażarka Gram KF232

11 Sty 2011 11:54 2523 1
  • Poziom 1  
    Witam

Mam problem z lodówką firmy gram(wiekową już). Otóż przed Świętami lodówka działająca bardzo dobrze została rozmrożona i umyta. Stała następnie jakieś 2 tygodnie nie używana. W Nowym Roku po uruchomieniu okazało się, że część zamrażarkowa działa dalej jak marzenie natomiast w części lodówkowej temperatura jest pokojowa i nie chce spaść. Poza tym lodówka cały czas chodzi i się nie wyłącza jak to zwykle bywa po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.
    Co jeszcze zauważyłem to dzwięk bulgotania który przed Świętami pojawiał siętylko wtedy gdy lodówka wyłączała się a teraz słyszany jest non stop.
    Prosiłbym o jakieś porady co do naprawy lub ewentualnie polecenie specjalistów ze Szczecina którzy mogli by to zrobić. Jakby ktoś znał również koszty ewentualnej naprawy byłoby super bo być może jest to rzecz nieopłacalna dla tego modelu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 12  
    Sam jestem w trakcie naprawiania lodówko-zamrażarki tyle że marki Ariston. Z tego piszesz wnioskuję, że mógł Ci paść czujnik na parowniku chłodziarki, który zwykle przyklejony jest do tego parownika (znajduje się z tyłu lodówki pod pianka poliuretanową tuż za tylną ścianka chłodziarki) bądź masz ubytek środka chłodzącego.

Jeżeli chodzi o ubytek to sam tak po prostu nie znika więc możesz mieć w układzie nieszczelność a to już drogi interes ;/.

Jeżeli chodzi o czujnik to do naprawienia ale niestety wiąże się z pruciem tylnej ścianki i szukaniem tego czujnika a następnie znalezieniem odpowiedniego, założeniem a następnie najgorsza robota czyli uzupełnienie tego co wyprułeś, czyli pianka poliuretanowa niskoprężna i do dzieła.