Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Thema Classic F AS 21 - jakie otymalne ustawienia?

11 Sty 2011 14:05 2725 3
 • Poziom 9  
  Posiadam kocioł Kocioł Thema Classic F AS 21 jako że pierwszy raz mam doświadczenie z tego typu kotłami mam pytanie jakie powinno być optymalne ustawienie temperatury wody na piecu przy C.O i wodzie mieszkanie 65m.
  Chodzi mi głównie o relatywne optymalne zuzcie gazu przy efektywnosci działania
 • Poziom 9  
  Podbijam temat i mam dodatkowe pytanie...piec mam ustawiony na 46 stopni dodatkowo mam na kaloryferach regulatory ciepła czy na zużycie gazu ma wpływ to że np mam skalę na regulatorach 1-5 , i są np na 3? czy wszystko jedno na ile jest nastawiona temperatura na kaloryferach

  Przepraszam za moją fachowość:)
 • Poziom 30  
  Im niższa nastawa na termostatach tym mniejsze zużycie gazu jest to normalne jest tylko jedno ale przynajmniej jeden grzejnik powinien być ustawiony na 5. Spowodowane jest to tym żeby nie doprowadzić do sytuacji kiedy zamkną się wszystkie grzejniki a piec będzie próbował grzać.
  Inna sprawa to temperatura ustawiona na kotle, powinna być jak najniższa ale na tyle wysoka aby była w stanie nagrzać
 • Poziom 9  
  Witam ponownie sezon grzewczy rozpoczęty więc pytam ponownie:
  "Piec ThermaClasic + regulator Euroster 2006".

  Sezon grzewczy rozpoczęty w takiej konfiguracji, w mieszkaniu mam temperaturę ustawioną w ciągu dnia na 22 stopnie od "6 do 22" od "22 do 6" 21 stopni.
  Mieszkanie środkowe i praktycznie w nocy temperatura nie spada poniżej 21, a piec załącza się o 6 na 40 min maksymalnie.

  Dodatkowo oprócz grzejników standardowych, mam zrobioną podłogówkę przedpokój,WC, łazienka,kuchnia, ale przy takich ustawieniach jest ona można powiedzieć nie wyczuwalna, prawdziwy jej efekt był gdy nie było sterownika i piec chulał jak mu się podobało. Czy wg was najlepiej ją zakręcić? jakie ustawienia byście polecili?

  2 pokoje - kaloryfery na 5 , 1 -pokój zakręcony, przedpokój zakręcony, łazienka na 3 , kuchnia 5 - skala regulacji 1-5?

  Ps.
  Temperatura tak ustawiona ze względu na małe dziecko. Pozdrawiam