Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Nissan MM CD-K ciagle prosi o kod

PajonK85 11 Sty 2011 16:11 4657 4
  • #1 11 Sty 2011 16:11
    PajonK85
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam radio fabryczne (Nissan micra K12) blaupunkt MM CD-K, mam do niego kod nr. seryjny itd.
    A sprawa wygląda tak, że pewnego razu autko całkowicie zgłupiało i podczas jazdy całkiem się wyłączyło, zgasł silnik, padła elektryka, po 5min sam z siebie odżył, ale od tego czasu cały czas radio prosi o kod, niestety po wpisaniu prawidłowego kodu nic się nie dzieje.
    Serwis nissana stwierdził, że trzeba kupić nowe radio.
    Rozkręciłem radio i wgrałem nowy wsad do pamięci (24c16), ale nic to nie dało, dalej prosi o kod.
    Myślałem o tym żeby przerobić wsad tak żeby radio włączało się bez kodu, ale na tym to się kompletnie nie znam (może ktoś pomoże, albo nakieruje).
    Nie mam już pomysłów co zrobić żeby ruszyło, jakieś rady, pomysły?

0 4
  • #2 11 Sty 2011 19:58
    DKAG
    Poziom 21  

A czy po wpisaniu kodu zatwierdzasz go klawiszem "^" ?

1
  • #3 12 Sty 2011 00:35
    PajonK85
    Poziom 2  

Tak, ale radio w ogóle nie reaguje na wciskanie klawisza, żadnej reakcji, mrugnięcia, czegokolwiek :(

0
  • #4 12 Sty 2011 11:13
    DKAG
    Poziom 21  

Zacznij od sprawdzenia poprawności działania klawiatury.

0
  • #5 12 Sty 2011 12:53
    PajonK85
    Poziom 2  

Faktycznie coś z tą klawiaturą nie tak, rozebrałem panel i zwierałem styki ręcznie, radio załapało ale na wyświetlaczu nic się nie pojawiło(żadnego napisu), jedynie po naciśnięciu klawisza power wchodził w "mute"(i też taki napis na wyświetlaczu). teraz udało mi się go zablokować i pisze żeby odczekać 1h.
    W tej chwili chodzi na oryginalnym wsadzie.

----EDIT----
    Może ktoś podpowie jak zmodyfikować wsad żeby nie prosił o kod?

1