Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do Amplitunera Pioneer SC-LX90?

Marta98KFD 11 Sty 2011 16:57 3260 18
  • #1 11 Sty 2011 16:57
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Witam!
    Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem z doborem kolumn do Amplitunera Pioneer SC-LX90, a tak dokładnie to niewiem, czy wybrać kolumny stereo, czy może więcej (ten ampli może pociągnąć 5 par kolumn).
    Chodzi o nagłośnienie salonu 63m2, sprzęt ma być używany tylko i wyłącznie do muzyki, dodam jeszcze, że lubię słuchać dość głośno i nie chcę, aby sprzęt zaczął charczeć i pierdzieć. Cena raczej nie gra zbytniej roli, chodzi oto, że ma to bardzo ładnie i dynamicznie grać, jestem również zainteresowana Sub-wooferem.

0 18
  • #3 11 Sty 2011 17:44
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Rob-son napisał:
    Ale za amplituner gratuluje.

Aaa dziękuje sama wybierałam :D
    budżet hmmm... tak może 60tys. na całość.
    Te kolumny nawet fajne, ale czy będą wystarczające na ten rozmiar pomieszczenia.
    Czekam na jeszcze jakieś propozycję

A może zlecić komuś wykonanie kolumn na zamówienie :?:

Dodano po 23 [minuty]:

Odświeżę trochę temat, bo potrzebuje szybkiej odpowiedzi.
    Co sądzicie o tym???
    http://allegro.pl/tannoy-definition-dc-10-t-dc10-salon-warszawa-i1390687605.html
    z
    http://allegro.pl/canton-sub-1200-r-al-krakowska-223-gw-plhorn-i1390061197.html
    i czy to starczy na pomieszczenie o takiej wielkości.

0
  • #4 11 Sty 2011 18:25
    Rob-son
    Poziom 19  

Te kolumny Cantona, wypadają lepiej niż te Tannoye.
    Co do DIY, to za te pieniądze, chyba lepiej kupić gotowe produkty (chociaż na DIY się nie znam), a jeszcze ktoś mógłby cię oszukać na częściach.
    Dla 63m2, powinny się sprawdzić, ale napisz jeszcze, czy ściany są gołe, czy bardzo zagracone, to też ma znaczenie.

0
  • #5 11 Sty 2011 18:32
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Na jednej ścianie, jest telewizor, podstawka pod ampli, tam też mają stać kolumny i sub, inne ściany są tak średnio zastawione i z jednej strony jest wyjście na taras i dość duże okno.
    A może wykorzystać 4 kolumny i sub, tylko nie wiem jak to będzie w praktyce, bo nie chcę też zniszczyć efektu stereo.
    Chcę mieć tam miejsce do relaksacji :smoke: :D

0
  • Pomocny post
    #6 11 Sty 2011 18:36
    Rob-son
    Poziom 19  

Cztery kolumny, przy tak dużym pomieszczeniu, mogą nawet poprawić efekt stereo, jeśli ustawisz je równolegle.
    Ale 4 kolumny Canton i sub nie mieszczą ci się w budżecie.

Moderowany przez Pablo1964:

Od kiedy cztery kolumny poprawiają efekt stereo? Proszę poczytać o stereofonii. Regulamin p.12. Następnym razem za takie porady będzie ostrzeżenie.

0
  • #7 11 Sty 2011 18:41
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Cholerka wiem że nie mieszczą się w budżecie , ale spodobały mi się jak nie wiem co :ganja:
    więc chyba ogarne te 100parę tysięcy, hmmm, więc brać je, czy nie.

0
  • Pomocny post
    #8 11 Sty 2011 18:44
    Rob-son
    Poziom 19  

Jak uważasz, przy takim budżecie na pewno będą się świetnie spisywać i nie zepsują efektu końcowego z amplitunerem.
    Ale ja ci nic nie każę, wybierz, jak chcesz.

0
  • #9 11 Sty 2011 18:48
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Więc chyba się skuszę na te kolumny i sub Canton, ale zrobię to jutro może pojawią się jeszcze jakieś sugestie.

0
  • #10 11 Sty 2011 19:32
    Pablo1964
    Moderator

Kup dwie kolumny i napisz, czy czegoś będzie Ci brakować.

0
  • Pomocny post
    #11 11 Sty 2011 19:33
    globus1987
    Poziom 29  

Rob-son napisał:
    Cztery kolumny, przy tak dużym pomieszczeniu, mogą nawet poprawić efekt stereo, jeśli ustawisz je równolegle.
    Ale 4 kolumny Canton i sub nie mieszczą ci się w budżecie.

Czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz bo mam wrażenie , że na prawdę nie.
    Po pierwsze to po co do kolumn 3 drożnych subwoofer?.
    Kolumny 3 drożne są właśnie po to aby nie trzeba było już ich wspomagać subwooferem.
    Czy wiesz również na czym polega efekt stereo?.
    Po co jak nie masz o czymś pojęcia wypowiadasz się i wprowadzasz ludzi w błąd.

Technika rejestracji i odtwarzania dźwięków wywołująca u słuchacza wrażenie ich przestrzennego rozmieszczenia. Zadaniem systemów stereofonicznych jest wytworzenie pozornych źródeł dźwięku, tak by odzwierciedlić pierwotny układ istniejący w czasie nagrania. Etymologicznie słowo stereofonia - pochodzące z języka greckiego - oznacza dźwięk przestrzenny, trójwymiarowy.

Określenie lokalizacji źródła dźwięku w przestrzeni (w tym także źródła pozornego, tworzonego przez sprzęt elektroakustyczny) jest możliwe dzięki zróżnicowaniu oraz porównaniu bodźców odbieranych przez lewe i prawe ucho. Bodźce te mogą być niejednakowe, ponieważ fale docierające z tego samego źródła do lewego i prawego ucha różnią sie między sobą widmem częstotliwości, natężeniem, a ponadto docierają do uszu w różnym czasie. Różnice te spowodowane są w pierwszym rzędzie niejednakowymi odległościami obu uszu od źródła, a także charakterystyką częstotliwościową i kierunkową ucha.

Tak w ogóle do założycielki tematu, jeśli zależy ci na słuchaniu muzyki subwoofer jest tutaj nie potrzebny. Jak również 4 czy więcej kolumn.
    Powej masz wytłumaczone dlaczego.
    Ja radził bym porządne dwie kolumny i nie będzie potrzeba niczego więcej.

http://allegro.pl/gld-orfeusz-2011-hi-end-50-ceny-det-i1402035063.html
    http://www.akustyk.com.pl/projekty/RR4.html
    http://www.akustyk.com.pl/projekty/D3.html

0
  • #12 11 Sty 2011 19:37
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #13 12 Sty 2011 08:44
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wielka szkoda, że do słuchania muzyki zakupiłaś amplituner wielokanałowy. Ale jest to jeden z flagowych "statków" tak więc nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem.

Powiem tak. Poprę tu przedmówców (po za tym, że do stereo więcej niż jedna para zestawów głośnikowych to nieporozumienie). Jednak mimo wszystko, można było by wykorzystać fakt, posiadania sprzętu wielokanałowego, jak i sporych pieniążków.

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem nowych głośników wysoko-tonowych Ushera (DMD 1.25"). Na serii "Dancer Diamond DMD" można zbudować system wielokanałowy, który z całą pewnością mnie by zadowolił.

Wykorzystał bym też możliwość podłączenia w bi-ampie (dwie końcówki mocy do jednej "kolumny").

Ale najważniejsze.
    Tu możemy doradzić, na co zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o zakup, to koniecznie musisz zabrać swoje "klocki" i samemu posłuchać. Najlepszym rozwiązaniem, to odsłuch we własnym pomieszczeniu. Sądzę, ze mając taką kwotę do wydania, żaden ze sprzedawców nie będzie robił problemu. :idea:

Ja raczej rozmawiał bym z ludźmi z Audiofast. Niby do Łodzi jest dalej niż do Warszawy, ale to nadal "tylko" 80km.

0
  • #14 12 Sty 2011 13:24
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Bardzo chciała bym odsłuchać, różnych rodzajów kolumn i jednak na razie się wstrzymam z zakupem, bo nie chce kupić czegoś co mnie w 100% nie zadowoli.
    I w końcu ile kolumn zakupić, aby to wystarczyło na moje pomieszczenie. Słucham muzyki głównie w Stereo, mam tylko dwie płyty pięcio kanałowe (Pink Floyd i Metallica).

I jeszcze nad którymi się najbardziej zastanowić, nad tymi Canton, Dancer Diamond, czy tymi które zaproponował Globus1987?

0
  • #15 12 Sty 2011 14:06
    przemo-lukas

Pomimo "flagowego" amplitunera, troszkę sceptycznie podchodzę do pomysłu z dwoma czy trzema głośnikami nisko-tonowymi 10" w jednej "kolumnie". Sądzę, że mimo wszystko może być problem z wysterowaniem.
    I żeby nie było. Dokładnie zastanawiam się nad tymi przetwornikami, które zastosowane są w konstrukcjach "Akustyka", wymienionych przez kolegę globus1987.
    Albo innymi słowy.
    Gdybyś zdecydowała się zmienić swój amplituner na wzmacniacz stereo (zintegrowany lub dzielony), to moim zdaniem jest to najlepszy pomysł, aby posłuchać BE-20 Diamond DMD, konstrukcje akustyka podane przez globus1987 i Dobermann Double firmy Harpia Acoustics.

0
  • #16 12 Sty 2011 19:45
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Ale ja nie chcę zabardzo zmieniać amplitunera, na razie chodzi u mnie pod kolumnami Denona, ale są one za słabe i na niskim ustawieniu potencjonometru, już zaczynają brzęczeć, a nie grać i na razie drugim problemem, jest to, że brakuje basu.
    Raczej jestem zainteresowana, kupnem kolumn pod ten ampli, a nie całego nowego zestawu.

A jak powinno być napisane poprawnie?
    Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

0
  • #17 13 Sty 2011 09:00
    przemo-lukas

Prawdę mówiąc typy zestawów już padły. Teraz raczej wszystko zależy od Ciebie. Jedź posłuchaj. I nie licz na nawet najbardziej barwne opisy dźwięku. To trzeba samemu usłyszeć.

0
  • #18 19 Sty 2011 20:53
    Marta98KFD
    Poziom 8  

Witam ponownie, już wybrałam głośniki do swojego domu, zakupiłam je i odsłuchałam w salonie "Benefit" w Łodzi, są to THIEL CS3.7, pod względem jakości dźwięku, jak dla mnie były najlepsze, (chociaż wygłądają trochę kosmicznie). Dziękuje wszystkim za pomoc. :D

0
  • #19 19 Sty 2011 22:26
    Pablo1964
    Moderator

Kiedyś ciekawa dyskusja na ich temat toczyła się na pokrewnym forum. Życzę zadowolenia z udanego zakupu. :-) Zamykam wątek.

0