Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Fonica Artur gws 123 brak dzwięku

11 Sty 2011 17:09 3029 7
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam gramofon gws123 i jest taki problem ,że nie słychać dźwięku z dwóch wyjść audio słychać tylko tak cichutko w wyniku tarcia igły o płytę a po podłączeniu głośników nic nie słychać. Mój Tata mówi (to był jego gramofon) że kiedyś się spaliła końcówka mocy. Prosiłbym o jakoś bo za bardzo nie wiem które to tranzystory.

PS. Kompletnym laikiem nie jestem schemat przeczytam, posiadam podstawowe narzędzia np miernik,lutownica :)

Dziękuję i pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Schemat będzie zapewne podobny do https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra100657.html#100657 lub do https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra143395.html#143395
    Sprawdzić jakie układy scalone są w stopniach mocy, wymienić je i po sprawie.

GM
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Grzegorz Markowski napisał:
    Sprawdzić jakie układy scalone są w stopniach mocy, wymienić je i po sprawie.

Tam jest władka piezo - może się okazać że dawno się krzyształ rozsypał...
  • Poziom 10  
    Który schemat? Tam jest tego dużo :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
  • Poziom 10  
    Dzięki za schemat gramofon już gra. I teraz moje pytanie zrobiłem sobie kabel z tych dwóch wyjść na jacka 3.5mm i moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć sygnał do wieży przez mp3-line wieża (SONY mhc-ec69) czy sygnał jest za mocny i mogę uszkodzić wieże?

Dziękuję oczywiście daję pomógł ;)
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    calibrateam16 napisał:
    Dzięki za schemat gramofon już gra. I teraz moje pytanie zrobiłem sobie kabel z tych dwóch wyjść na jacka 3.5mm i moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć sygnał do wieży przez mp3-line wieża (SONY mhc-ec69) czy sygnał jest za mocny i mogę uszkodzić wieże?

Z jakich wyjść? Głośnikowych?
    Jeśli tak to trzebaby jakiś tłumik tam włożyć, choćby z dzielnika złożonego z rezystorów 4k7 i 1k. Idzie nie tylko o za silny sygnał ale o przypadkowe zwarcie po drugiej stronie kabla - zeby się to nie skończyło kolejną wymianą układów scalonych.
  • Poziom 10  
    Proszę o zamknięcie tematu.