Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł na ładowanie akumulatora żelowego ładowarką do wkręta

11 Sty 2011 17:18 2041 3
  • Poziom 11  
    Witam. Kupiłem ostatnio akumulator żelowy 12V 7.0Ah

Moje pytanie jest następujące: Czy z ładowarki DeWalt (wkretarka) udalo by sie zrobić ładowarke do takiego akumulatora i czy jest ona impulsowa?

Parametry jej to 1.3A 7.2-14.4V 19VA (Po naladowaniu baterii do wkretarki NiCd przechodzi w stan stendbey czy jakos takos to sie nazywa:) i czy przechodzila by rowniez w taki tryb po podłączeniu pod nia akumulatora żelowego aby go nie przeladowac..)

Pozdrawiam i proszę o radę.

ps Przepraszam ale nie mam juz gowy gdzie moge wsadzic ten temat :/.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    to się da zrobi ale nie tą ładowarką najprościej użyj prostownika do ładowani akumulatorów kwasowych prąd nie więcej niż 1A . Ładowanie żelu jest bardzo podobne do ładowania aku kwasowego.
  • Poziom 22  
    "Po naladowaniu baterii do wkretarki NiCd przechodzi w stan stendbey czy jakos takos to sie nazywa:)"

Wychodzi na to ze twoja ładowarka należy do tzw inteligentnych, czyli akumulator jest stale minitorowany. W takich układach parametry ładowania są optymalnie dobrane dla danego typu akumulatora NiCd.

Akumulator żelowy to zupełnie inna bajka i ładuj go tak jak zwykły samochodowy np prądem 0,1 C przez 14 godzin.
  • Poziom 11  
    ok dzieki bede probowal i do osiagniecia 13,8V?