Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie włącza się na matrycy Packard Bell ALP -Ajax GN3

I.T.I 11 Sty 2011 17:38 2214 3
  • #1 11 Sty 2011 17:38
    I.T.I
    Poziom 16  

Witam mam problem z laptopem (Packard Bell ALP -Ajax GN3 Nvidia Geforce GO 7400) nie włączą się on na matrycy.
    Kilka dni temu było tak ze czasami nie włączał się na matrycy wiec popiołem monitor zewnętrzny na VGA i tak pracowałem. Potem przestał odpalać nawet na monitorze czasami da się go włączyć w trybie awaryjnym lecz tez są problemy.
    Wiec podczas uruchamiania systemu pojawiają się zielone paski (zdj i filmik poniżej)
    po wczytaniu systemu pojawia się czarny podświetlony ekran i nic się dalej nie dzieje. W trybie awaryjnym włącza się zawsze lecz nieraz obraz jest strasznie zniekształcony i pozbawiony odpowiednich barw. Dlatego mam do was pytanie co jest uszkodzone czy mogę to naprawić w domu (mam doże doświadczenie z wymiana podzespołów w laptopach Nie lutuje BGA i nie zajmuje się de-bugiem dlatego tu kieruje pytanie). Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Aha moja propozycja to "Odklejenie" się GPU co naprawił bym reballing-iem (wysyłka do serwisu pewnie ktoś z forum :P ).

Nie włącza się na matrycy Packard Bell ALP -Ajax GN3

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3-QK99_diq8?hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param></object>

0 3
  • #2 11 Sty 2011 17:52
    _1KOKO
    Poziom 32  

Teoria odklejania sie chipsetu to już dawno przeszłośc... oczywiscie wszystko jest mozliwe ale przeważnie wymiana chipsetu na nowy likwiduje usterke...

0
  • #3 12 Sty 2011 21:22
    I.T.I
    Poziom 16  

Czy inni specjaliści z forum potwierdzają tą wypowiedz?

0
  • #4 13 Sty 2011 01:11
    Tomerrro
    Poziom 10  

Padnięta grafika.Można reballować - podziała 2 dni albo 1 rok,ale najlepiej wymienić na nową grafikę.
    pzdr

0