Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do masowego drukowania wegdług wskazanego wymiaru

Wujek lutek 11 Sty 2011 18:04 3233 13
  • #1 11 Sty 2011 18:04
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Szukam programu w którym ustawie wielkość obrazu w cm i wydrukuje mi to na A4, tak jak chce.

0 13
  • #2 11 Sty 2011 19:44
    benbog
    Poziom 23  

Corel, Photoshop, Easy-PhotoPrint, Office Picture Manager i dużo innych.

0
  • #3 11 Sty 2011 20:11
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Ta, 1 gb instalacji po to żebym mógł drukować pliki wg rozmiaru, na A4. Photoshop to chyba z 6000 zł.

0
  • #4 11 Sty 2011 20:17
    Januszf777
    Poziom 27  

Witaj.
    Może zdradziłbyś chociaż o jakie obrazki Ci chodzi, ich choćby ilość i dokładność odwzorowania ponadto czy są to zdjęcia lub obrazki które masz czy jakaś grafika którą chcesz sobie stworzyć (wektorowa czy bitowa)? Jednorazowo to możesz ściągnąć sobie jakąś wersję trial 15, 30 dniową.
    Pzdr.

0
  • #5 11 Sty 2011 20:40
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Hey,
    Zwykłe jpg. tylko różne wymiary - np 11,7x24,8 (jak wypadnie) i żeby tak to wydrukowało na A4 , bez żadnych udziwnień skalowań, dodatkowych marginesów, centrowania, przycinania w px albo % itp, itd. Jakość bez znaczenia od złej po bardzo dobrą. na stałe ten program potrzebuje - dla żony do drukowania obrazków do przedszkola. Np. mam folie do laminowania 12,4x22,3 i chce pod to drukować.

Edit.
    bez zachowania proporcji.

0
  • #6 12 Sty 2011 02:49
    benbog
    Poziom 23  

Wujek lutek, pytałeś, to odpowiedziałem - inni też odpowiadają na zasadzie "macania", bo ani nie wiemy, jakie masz oprogramowanie, ani nie podałeś bliższych szczegółów, np. jaką masz drukarkę. Może wystarczy drukowanie z Painta - oczywiście jeżeli masz ten składnik w Windowsie? Może wydruk z Podgląd obrazów i faksów? Nawet nie chciało ci się przeszukać forum, a taki temat był na forum

Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1675908&highlight=photoprint&sid=dcd840d83efb70a7d97c4aa8d3e465df
    w którym jest podany adres do programu PhotoPrint
    Code:
    http://blackfiveimaging.co.uk/index.php?article=02Software%2F01PhotoPrint

Tylko nie żądaj, żebym to ściągnął i wypróbował... Jeżeli masz drukarkę Canon, to we wskazanym poście jest link do polskojęzycznej wersji Easy-PhotoPrint306pl.exe.

0
  • #7 12 Sty 2011 07:15
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Próbowałem w paincie - jest skalowanie w % i w px, jednym słowem masakra, forum tez trochę czytałem wbrew temu co sądzisz, zwłaszcza pierwszy post - ale nie o to mi chodzi. Drukarka Epson Sx510W. Chodzi mi o to że jak mam obrazek 12,7x25,5mm żeby on mi się taki wydrukował, a nie że w trakcie drukowania się coś pododaje i wychodzi o kilka mm większy lub mniejszy. Jeden na stronę tuszu mam opór bo stosuje system stałego zasilania. Windows photo galery i inne cuda maja z góry zdefiniowane wymiary np 10x15, 13x18 itp, bez możliwości dostosuj. Wiem ze w Adobe i Corelu idzie to zrobić, ale po co mam kupować tak drogie oprogramowanie do tak prostych rzeczy. Próbowałem InfraView, ale tam tez jest w px i %. A tu chodzi o masowe drukowanie - ok 200 w tygodniu.

Edit

śrubuje jeszcze tego Easy-PhotoPrint. A możne ktoś potrafił by napisać takie prościutkie oprogramowanie - w jaki dziale forum o to pytać ? Bo to chyba nie są jakieś "cuda niewidy"

0
  • #8 12 Sty 2011 08:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 29 Sty 2011 11:06
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

PhotoFiltre
    Polecam. Bardzo fajny, darmowy programik z działającym spolszczeniem.
    Zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Sam wykorzystuję go do takich samych celów - moja żona jest przedszkolanką.
    Programik zajmuje tylko 1,7 MB. Podaj mi swój adres e-mail to prześlę ci go na pocztę.

0
  • #10 29 Sty 2011 12:48
    benbog
    Poziom 23  

Kolego MIROSŁAW JURGIELEWICZ, jesteśmy zainteresowani na Forum tym programem, może po prostu podasz link do ściągnięcia?

0
  • #12 29 Sty 2011 13:22
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

Widzę, że kolega już mnie wyręczył. Tylko że to jest najnowsza wersja, ja miałem trochę starszą.
    Po spolszczenie trzeba wejść na stronę producenta, skopiować i rozpakować do komputera polski plik, potem wstawić go w miejsce angielskiego w folderze, gdzie mamy zainstalowany program. I wszystko bardzo ładnie śmiga nam za darmo!!!
    Pozdrawiam wszystkich.

A wszystko, można znaleźć tu:
    http://www.photofiltre.com/

0
  • #13 29 Sty 2011 13:52
    Rafikusa
    Poziom 14  

Witam,

a może IrfanView, jest mały, łatwy w obsłudze, można zainstalowac polski język.
    Przy drukowaniu można nastawić prawie wszystko wedle życzenia.
    Oto menue drukowania:
    Program do masowego drukowania wegdług wskazanego wymiaru

0
  • #14 16 Mar 2012 17:05
    maxter1960
    Poziom 7  

Witam,ja bym polecił program PrintPilot przeciągasz na kartkę zdjęcia możesz zmieniać rozmary i kilka innych bajerów.Dobrze mi się go użytkuje.Polecam

0