Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie w kościele

marc82 14 Oct 2004 00:00 2122 3
    marc82
    Level 11  
    Mam pytanie jak dobrze nagłośnić niezbyt duży kościół?Właściwie chodzi o modernizację obecnej, starej instalacji.W grę wchodzi wymiana głośników na podłużne kolumny, nowy wzmacniacz mniejszej mocy, mikser, lepsze mikrofony.Często pojawiał się problem ze sprzężeniami, fabryczne eliminatory sprzężeń jako ostateczność(ale jakie?).Czy ktoś już miał podobne zlecenie?
    montertb
    Level 22  
    Ponieważ nie lubię tej fajansiarskiej fimy, podam alternatywy:
    www.gran.net.pl
    www.elmuz.com.pl
    www.bel-aqustic.com.pl
    Firma Emiter z Warszawy, www nie pamiętam.
    Więcej firm jest np. w ogłoszeniach w gazecie Estrada i Studio lub Muzyk
    agaudio
    Level 21  
    Przerabiałem ten temat parę razy. Jeżeli kupisz u tych co Ci wczesniej podano to Cię nic taniej nie wyjdzie jak by to oni zrobili i uromili a Ty będziesz miał świety spokój.Jeszcze jest 'ELEKTRONIKA" Legionowo .Z małym doświadczeniem to się nie ma co za to brać . To muszą być mikrofony pojemnościowe i przystosowane do nich wzmacniacze czy to z bramką szumu na kazdym kanale czy wynalazki jak u Rducha wyłaczniki zbliżeniowe każdego mikrofonu. To jest we wzmacniaczach budowanych do tego celu. Kolumny dobrać mocowo ,zamocować na odpowiedniej wysokości i odpowiednim kącie . Niestety ale te wąskie Rducha są chyba najlepsze. Ja kupuję tylko mikrofony a całą resztę robię w domu . Zasada ogólnie jest taka ,jak najmniej potencjometrów do kręcenia bo nestety tam nie ma kto prawidłowo tego robić.Wszysko jest ustawione i zamknięte a na zewnątrz tylko przełącznik poziomu ''mało ludzi' ' dużo ludzi".
    pozdrawiam