Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia n96 nie słychać muzyki a dzwięk klawiatury jest

11 Sty 2011 21:46 2998 10
  • Poziom 12  
    Nie wiem co jest dźwięk klawiatury normalnie słychać a jak włączę muzykę to wcale dźwięku niema jakby wcale sterownika od głośników nie było.
    Co to możne być za problem bo sam nie wiem .
    Czy to wina oprogramowania czy coś soft w wersji:30.033

Dodano po 53 [minuty]:

Dodam jeszcze ,ze jak podłączam słuchawki to normalnie słychać muzykę.
  • Poziom 39  
    Bo "głośnik" od muzyki, to nie ten sam co od dźwięków klawiszy. Inne układy sterują głośnikiem od rozmów / przez ten głośnik słyszysz dźwięk klawiszy/, a inne od słuchania muzyki / te same układy są wykorzystywane przy dzwonkach telefonu/.
    Na początku sprawdź tzw. buzery czyli głośniki od dźwięku.
  • Poziom 12  
    Już oddałem telefon do serwisu tak ze głośniki są ok tylko prawdopodobnie coś na płycie jest pewnie jakiś moduł od dźwięku.
  • Poziom 12  
    Ponawiam pytanie bo odebrałem telefon z serwisu i nic dalej niema dźwięku .Może to wina oprogramowania czy co . Co to może być.

Dodano po 4 [godziny] 7 [minuty]:

Są może jakieś sterowniki od dźwięku do tej n96 bo wydaje mi się ,że wcześniej przedtem dźwięk miałem . Może usunąłem jakiś sterownik.
    Proszę o odpowiedz.
  • Poziom 12  
    Dowiedziałem się ,ze prawdopodobnie procesor dźwięku jest do wymiany ale nie wiem w którym miejscu on jest na płycie głównej w nokii n96.
    Proszę o pomoc.

nokia n96 nie słychać muzyki a dzwięk klawiatury jest nokia n96 nie słychać muzyki a dzwięk klawiatury jest
  • Poziom 12  
    Czy mógłby ktoś pokazać na tym zdjęciu ,który z tych to układ RETU.
    Ponieważ to on odpowiedzialny jest za dźwięk i nie tylko.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Układ odpowiedzialny za audio to AVILMA plus po drodze jeszcze jeden na screnie masz zaznaczone kolorem żółtym dwa kwadraty.

• Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedz
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze takie jedno pytanie gdzie taki Układ można kopić.
  • Poziom 9  
    Ja bym radził sprawdzić gniazdo słuchawek czy się nie zawiesiły styki.
  • Poziom 12  
    jak się mogły zawiesić styki skoro w telefonie nie mam nic pokazanego ,ze one są włączone . To moim zdaniem jest nie możliwe na 100% któryś z tych 2 układów od dźwięku pokazanych na zdjęciu. Tylko właśnie nie wiem gdzie takiego układu szukać .

Dodano po 9 [minuty]:

Może na początek bym wygrzał ten układ trochę i zobaczył co się będzie działo.
    Czym można przemyć płytę główną.