Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic97 i nie sprawna pompa paliwa

roman1000 14 Paź 2004 00:30 2405 10
  • #1 14 Paź 2004 00:30
    roman1000
    Poziom 9  

Witam
    Pomozcie mi cos z tym zrobic
    Scholowalem Scenica 97r nie mozna go odpalic brak zasilania pompy paliwa, nie ma iskry na swiecach.
    Alarm zdemontowałem.
    Co moze byc przyczyna?
    Znalazlem zlacze OBD jakim softem moznaby zdiagnozowac usterke?
    Sterownik Siemensa.
    Moze jeszcze immobilizer blekuje???
    Prosze o jakies cenne wskazowki, namiary.

• #2 14 Paź 2004 00:39
    mariusz

Poziom 15  

A po włączeniu kluczyka włącza się na chwilę pompa paliwa?
    Jeśli chodzi o soft to jedynie czytnik, bądź jakieś inne urzadzenie. Domowym sposobem Siemensa nie odczytasz.

• #3 14 Paź 2004 16:35
    roman1000
    Poziom 9  

Witam
    Pompa po prostu nie reaguje
    Sprawdzalem po stronie elektrycznej i brak zasilania
    Jak mozna zdiagnozowac
    Sterownik Siemensa nie rusze VAGiem?

• #4 15 Paź 2004 00:05
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Współczuję,komputer nie rozpoznaje kluczyka,iskry nie ma ,pompa nie chodzi-tylko serwis. w tym przypadku nikt Ci nie pomoże.Chociaż są tacy co wycinają z komputera rozpoznawanie kluczyka.Jeżeli własnym kluczem otwierasz centralny zamek to połowa sukcesu póżniej po przekreceniu zapłonu powinno być słychać pompę jeżeli nie to znaczy blokada działa.

• #5 15 Paź 2004 08:47
    mczapski
    Poziom 38  

Niestety przykra wiadomość. Sterownik jest nieczuły na twoje działnia i to nie wiadomo na razie dlaczego. Faktycznie pierwsze kroki do immobilizera ale nic nie pisałeś, że kluczyki nie są oryginalne. Istnieje prcedura wyłączenia immobilizera lub uruchamiania awaryjnego (potrzebny kod immobilizera). Ale to raczej dla znających zagadnienie. I jeszcze przypadek najgorszy, że sterownik generalnie nie działa. Ta skrzyneczna steruje wszystkimi funkcjami i bez niej nie zagada pompa, zapłon itp. Dla informacji ponoć jej zakup to ok 3200 PLN a uruchomienie jeszcze trochę. Ale radziłbym trafić do speców od tzw komputerów samochodowych. Oni swoimi drogami czasem potrafią naprawić po niskich kosztach.

• #6 17 Paź 2004 01:10
    Buzka23
    Poziom 17  

Pierwsza sprawa czy twoje kluczyki odczytuja otwarcie zamka centralnego?
    Jesli nie to nie zdejmiesz blokady zaplonu wtedy potrzebny jest kod awaryjny aby ci pomoc musze znac wiecej szczegolow.

Pozdrawiam

• #7 18 Paź 2004 21:58
    roman1000
    Poziom 9  

Dizeki za porady dalo mi sie uruchomic
    troche pogrzebalem poprawilem zimne luty w kluczyku, "wygrzałem go"
    ogólnie działa,
    immobilizer odblokowuje jednak czasami przy przekręceniu kluczyka sterownik nie daje zielonego światła dla na pompę (nie daje iskry)
    tzn. gdy na desce rozdzielczej nie zapali się kontrolka taka jak w załaczniku (nie wiem czy to jest lampka od cewki zapłonowej lub czujnik położenia wału korbowego) w każdym badz razie pompa sie wtedy nie uruchamia i trzeba próbować jeszcze raz jak zaskoczy.

Złącze jest w SCENICU 97 benzyna OBDII 16 pin probowalem cos podzialac taka aplikacja multiscaner ale nie moglem sie skomunikować

Moze jakies podpowiedzi, porady otrzymam
    Na pewno samochód nie jest pewny ze za kazdym razem odpali

• #8 18 Paź 2004 22:18
    Buzka23
    Poziom 17  

Pomaranczowa ta kontrolka? to jest kontrolka wtrysku paliwa najczestsza przyczyna jej zapalanie jest przerwa lini kodowej od dekodera to samego komputera. Wypnij zlacze z komputera i dokladnie je przemyj sprawdz przy tym stan pinow komputera czy nie maja korozji ?
    powodzenia

• #9 19 Paź 2004 21:42
    roman1000
    Poziom 9  

Tak zgadza sie pomarańczowa kontrlka
    no styki wydaje mie sie ze sa dobre ale jeszcze raz "pomecze je"

Jak pisalem to raz odpala a raz nie

JA jki program jest do skomunikowania sie z sterownikiem?

• #10 19 Paź 2004 22:46
    olo114
    Poziom 16  

Witam
    Domowymi sposobami nie uda sie zdiagnozowac wtrysku w Renault.
    Czeka cie wizyta w ASO
    Pozdrawiam

• #11 20 Paź 2004 08:13
    mariusz

Poziom 15  

olo 114.
    Nie trzeba od razu do ASO. Wystarczy warsztat wyposażony w odpowiedni sprzęt, np Magneti Marelli, KTS 500, itp.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME