Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 9920G nie chce się włączyć

misia555 11 Jan 2011 23:51 4686 4
    misia555
    Level 2  
    Witam! Mam problem z moim laptopem. Wyłączyłam go normalnie i po kilku godzinach już nie mogę go włączyć. Nie ma reakcji, nic nie startuje, ekran zupełnie czarny. Przy włączeniu słychać tylko, że sprawdza napęd i chodzi wiatraczek ( tylko przy włożonych dyskach - są 2 po 160Gb). Próbowałam wystartować go wyciągając dyski lub tylko z jednym, kości pamięci też wyjmowałam (po jednej). Nic nie pomogło. Zasilacz sprawdzałam, bateria naładowana ( też wyjęłam) - nie startuje. Próbowałam z monitorem zewnętrznym - też nic.
    Próbowałam się poradzić znajomych i radzą mi wgrać nowy bios.
    Znalazłam nawet podobny temat na forum :

""ostry12311
    Post 13 Lut 2010 20:04
    Re: Acer Aspire One ZG5 - nie chce się włączyć, próba napraw

Jest na to bardzo prosta rada.

Dodano po 14 [minuty]:

Do tego celu potrzebne bedzie:
    1: Pendrive
    2: Bios
    Pendriva formatujemy używając systemu plików fat.
    Sciągamy bios ze stronki:
    http://rapidshare.com/files/335773019/aspire_150_bios.rar
    http://www.przeklej.pl/plik/aspire-150-bios-rar-0007rkb7i1dc

Sciągniete pliki rozpakowujemy bezposrednio na pendriva, po rozpakowaniu plików wkłądamy naszego pendriva do acerka.

Jednoczesnie wciskamy przyciski fn+esc i naciskamy przycisk power, gdy zacznie migac zielona dioda zasilania naciskamy przycisk power ponownie. Czekamy jakies dwie minutki i laptop powinien ruszyc.

Ja sam osobiscie postawiłem na nogi chyba ze 6 takich acerków, i wszystkie działąją bez zarzutu.""

Chciałabym spróbować, tylko nie potrafię znaleźć linków do mojego modelu laptopa. Może mi ktoś pomóc? A może jakieś inne sugestie? Nie jestem informatykiem i jeśli to coś poważniejszego, to czeka mnie serwis, a to zwykle duży koszt :(
    misia555
    Level 2  
    Niestety nie pomogło :(
    djkomprez
    Level 21  
    Sorki w poście wyżej :P nie kolego a koleżanko :)

Co do laptopa to myślę że jednak bez serwisu się nie obejdzie ... znajdź jakiś w miarę który nie kroi dużej kasy za diagnostykę. Przynajmniej będziesz wiedzieć co mu dolega i koszty ewentualnej naprawy i co najważniejsze czy jest ona opłacalna.
    misia555
    Level 2  
    Laptop trafił do serwisu. Uszkodzona byl układ graficzny. Wykonano reballing i wszystko chodzi. Niestety koszt naprawy dosyć duży - 350 zl. netto. Zamykam temat.