Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plasma samsung PS42A457P1DX - brak obrazu

12 Sty 2011 01:06 3686 10
  • Poziom 19  
    Witam, samsung model PS42A457P1DX, brak obrazu, głos jest, napięcia z naklejki na panelu są prawidłowe, 190 volt, 207 volt, występuje jeszcze jakieś buczenie, telewizor ma ok 1 roku - przywieziony z Anglii tam kupiony w sklepie nie z wystawki, zasilacz w tym modelu to BN44-00206A, jeśli można jakieś sugestie - dziękuje.
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Witaj. Pomierz sobie pozostałe napiecia jeszcze na Y-main, miałem przypadek w LG, że występowało głośne brzęczenie i był rozszczelniony panel, brak gazu ale to jest najgorsza możliwość. Warto zlokalizować skąd te buczenie, czy wychodzi z glośników, czy z jednej z płyt. Stawiam na usterkę Y-susa :D
  • PCBway
  • Poziom 19  
    ciezko zlokalizowac to buczenie ,tak jakby cały buczał,moje podejrzenia padaja na logike ze nie pracuje wogole ,ale czy wtedy by panel nie swiecil?
  • Spec od monitorów
    Jakie masz szkło?

S42AX-YB04 ( 42HD W3 )
    Dla niej tryb autonomiczny to

"Odłacz MAIN. Na PSU w złączu CN801 PS_ON zamykasz na "mase", a na LOGIC złacze CN2007 stawiasz zworkę 3 i 4 pin. Potem w sieć
    Jaki chcesz mieć test > zworka off

Logic Main LJ92-01485E
    *PCB Number LJ41-05078A
    PBA Number LJ92-01485E
  • Poziom 33  
    Jeżeli nie palą się żadne kontrolki na LOGIC to albo uszk. logic albo brak zasilania do niego. Procesor MCM na logice wystawia stany wysokie na Y i Z co uruchamia te moduły oraz niskonapięciowe sygnały różnicujące i bez ich obecności nie zapali ci się panel /jeśli LVDS uszk./ jeżeli main u ciebie załącza napiecie Vs to przynajmniej powinieneś zobaczyć jakby ekran zapalał się z lekką luminacją po załączeniu. Wygląda to jak podświetlenie w LCD TV.
  • Poziom 19  
    witam ponownie,LOGIC dziala swieca sie diody ,zrobilem tak jak pisze kolega ale w tryb nie weszedl tzn zero zmian tylko buczenie
    napiecia mam takie
    Va 54 volt na naklejce i takie jest
    Vs 207 na naklejce u mnie 210
    Vsc 190 a u mnie 160
    przy zmianie kanalow zmienia sie czestotliwosc buczenia a ekran ciemny
  • Poziom 33  
    Vsc za niskie. Spróbować wyregulować, jak nic nie da to Y-sus do wymiany, lub przetwornice Vsc do naprawy. Często jak coś złego z Vscan w tych samsungach to jeden Y-scan buffer również do wymiany. Zeby zorientować się co buczy można odłączyć Y-susa od zasilania i sprawdzić czy wtedy się TV ucisza po załaczeniu.
  • Poziom 19  
    odlaczylem caly modul Y sus i dalej to samo buczenie
  • Spec od monitorów
    Poproszę x jeszcze i ostatni!
    Napisz jakie szkło i inne moduły.
  • Poziom 33  
    U kolegi to pewnie przetwornice są na osobnej plycie, bo samsung zastosował takie rozwiazanie (Y-sus nie ma transformatorów na nim)wobec tego zobaczyć, czy tam coś się nie dzieje z tą płytką i czy to ona nie buczy, można przypuszczać, ze jest uszkodzona jedna przetworn. jeśli Vsc jest 30V za niskie. Jeśli odłaczysz Y-susa i napięcie wraca do 190V to poległy hybrydy.
  • Poziom 19  
    S42AX-YB04

LJ92-01485E LJ41-05078A LJ92-01485E
    cos takiego tam siedzi