Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altium Designer - jeden projekt, dwie płytki PCB

PietrekDer 12 Jan 2011 01:11 3881 1
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  PietrekDer
  Level 13  
  Witam
  Ogólnie rzecz biorąc, to projekt "PCB Project" zakłada wykonanie jakiegoś układu na (jednej) płytce PCB. Ale mam pewien dylemat. Otóż całe urządzenie jest jakby to powiedzieć, jednolite. Nie składa się z modułów, czy jakichś elementów które można by wyodrębnić na grupy. Jednak montaż układu, musi zostać przeprowadzony na dwóch płytkach drukowanych, lutowanych do siebie pod kątem 90* :
  Altium Designer - jeden projekt, dwie płytki PCB

  Owszem, mogę sobie na jednym pliku PcbDoc zrobić "dwie" płytki, a w zasadzie jedną, i nakreślić odpowiednio linie KeepOutLayer, ale połączenia NET będą wisiały przez całość, i raczej nie będzie to zrobione profesjonalnie. (Mnie chodzi o to, by to zrobić tak jak się powinno, by się czegoś nauczyć, a nie "byle było"). Takie rozwiązanie uniemożliwiłoby także możliwość złożenia obu płytek w widoku 3D, aby wizualnie ocenić, czy elementy nie zahaczają o siebie.

  Drugą opcją jest podzielenie projektu na dwa projekty, każdy dla konkretnej płytki, ale np nie wiem, czy nie okaże się, że np na jednej już nic się nie zmieści, i trzeba część elementów przerzucić na drugą płytkę i poprawiać schematy. Ogólnie wizja żonglowania co chwile elementami to na jednej to na drugiej płytce mało mi się podoba, bo i o pomyłkę łatwiej.

  Jeszcze pozostaje kwestia samego połączenia kątowego. A mianowicie (rozmiary obu płytek już są określone) zrobienie tego połączenia "w locie" podczas rysowania ścieżek itd, czy stworzenie elementu bibliotecznego, z określonym wyglądem padów.

  Jeśli ktoś mógłby pomóc w tej kwestii, jak takie zagadnienie projektowe rozwiązać, byłbym wdzięczny.
  Pozdrawiam.
 • Altium Designer Computer Controls