Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd: odmowa dostępu do dysku C - partycja NTFS.

12 Sty 2011 08:02 8355 5
  • Poziom 2  
    Witam, przeczytałem chyba z 20 tematow o tym i nie znjaduję odpowiedzi.
    Dzisiaj rano chciałem wejść w dysk C , nie udało się, wyskakuje błąd: odmowa dostępu. Ikonka z dysku C tak nigdy nie wyglądała, jest na niej ikonka z Windowsa i podpisany jest NTFS.
    Nie mogę zrobić przywracania systemu, ani cokolwiek zrobić.
    Wczoraj instalowałem kilka programów a mianowicie: cfrosspeed, spytbot: użyłem go do przeanalizowania błędów systemu i je usunąłem oraz ccleaner, którego używam od tygodnia.
    I jeszcze przez kilka godzin miałem wyłączona zaporę systemu oraz aktualizacje. nie wiem co się stało, z góry dzięki za pomoc. Również przeskanowałem cały komputer antiwirusem Microsoft Security essentials.

Od razu informuję, że nie znam się na komputerach i tych sprawach.
  • Poziom 31  
    Musisz wejść w: Mój Komputer i najechać na Dysk C, kliknąć prawym klawiszem myszki i dać eksploruj. Gdy już będziesz na dysku wejdź w "Opcje folderów" i odznacz "Ukryj chronione pliki systemu Windows (zalecane)" - daj OK. Na dysku powinien się teraz pojawić plik o nazwie "Autorun.inf", skasuj go i uruchom komputer ponownie. To powinno Ci pomóc :)
  • Poziom 2  
    Nie ma zadnego eksploruj. Uruchomiłem tryb awaryjny i udało sie wejsc do niego wyszukałem wszystkie pliki autorun jakie były(chyba) i sprubuwałem usunac 1 dął sie usunąć a przy reszcie pisze "potrzeba uprawnien do tej, Uzykaj uprawnienia od Trusedinstalator w celu wprowadzenia zmian" cos takiego. Może jakimć programem to usunąć albo nie wiem?

Posiadam windows 7 home premium tak na boku
  • Poziom 31  
    Jest taki program, znajduje się on tutaj: Link. Zainstaluj go, odpal program Unlocker i zamknij. Wejdź na dysk na, którym znajdują się pliki do usunięcia, zaznacz je pojedynczo i kliknij PPM, z rozwiniętego menu wybierz Unlocker. Z menu programu wybierz "Skasuj". Opróżnij kosz i po kłopocie :)
  • Poziom 28  
    Otwórz ten autorun.inf i skasuj plik, który jest uruchamiany z tego autorun. Spróbuj wykonać "przejęcie na własność" (nie pamiętam, jak, ale w googlach na pewno to jest). Jak nie dasz rady, to spróbuj nastepujących sposobów:

Otwórz DMDE, znajdź ten autorun.inf, którego nie da rady usunąć. Jak dotrzesz do treści tego pliku, to zastąp ją spacjami, zrestartuj kompa i sprawdź, czy edycja się zachowała.

Inny sposób, to BartPE. Jest to program umożliwiający przygotowanie płyty z Windowsem (coś jak Linux LiveCD). BartPE jest darmowy, ale do przygotowania płyty potrzebna jest płyta instalacyjna Windows XP z SP2. Jeżeli masz płytę z Windows XP bez SP2, to musisz ściągnąć SP2, zgrać instalkę Windy z płyty na dysk, dograć do tej instalki SP2 (nie wiem jak, ale to nie jest zwykłe kopiowanie plików) i z tego zrobić startujący Windows. Jak odpalisz ten system, to spróbuj skasować te pliki.
  • Poziom 2  
    Robie wszystko w trybie awaryjnym bo normlanym nie moge nic zinstalowac. Tak zainstalowałem ten program uruchomiłem pojawiło sie tylko w prawym dolnym rogu unlocker asist dałem na ten plik unlocker i potem prawym i usun i nie dizała. A do teog unlockrea nie potrafie wogóle wejścw tybie awaryjnym w normalnym działa .

A jesli w tym pliku wpisuje cokolwiek innego to nei potrafie tego zapisac bo wyskakuje odmowa dostepu