Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router z VOIP - 1 słuchawka i dwóch operatorów?

12 Sty 2011 11:36 1757 5
  • Poziom 14  
    Witam,

Czy ktoś może potwierdzić, który z poniższych routerów Cisco/Linksys/Sipura:

- RT31P2
    - RTP300
    - WRT54GP2
    - WRTP54G
    - SPA2102

poradzi sobie z zadaniem:

- jedna słuchawka (używany jest tylko jeden telefon i port FXS)
    - dwa konta SIP u dwóch różnych operatorów VOIP
    - rozmowy przychodzące realizowane są przez pierwszego operatora
    - rozmowy wychodzące realizowane są przez drugiego operatora
    - chciałbym uniknąć przekierowań na poziomie bramek SIP

W praktyce to działa na Sipura Linksys SPA1001 czy też SPA3102, sęk w tym iż teraz potrzebuję dokładnie coś jak SPA1001 z funkcjonalnością routera.

Czy ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie?

Z góry dziękuję za pomoc.

PS: Nie rozważam zakupu innych bramek np. Fritz itp
  • Poziom 14  
    Nikt naprawdę nie wie?

W międzyczasie dokupiłem SPA2102 - i niestety też nie do końca udaje mi się to skonfigurować, tak jak bym sobie to życzył...
  • Poziom 1  
    Przyłączam się do pytania. Poruszona kwestia dwóch operatorów na jednej słuchawce (jeden dla wychodzących/drugi dla przychodzących) może być interesująca dla osób które decydowałyby się na przeniesienie nr stacjonarnego do któregoś z voip operatorów...
  • Poziom 14  
    Sam sobie odpowiem.

Na SPA2102, SPA2000, SPA2100 da się to zrobić, pod warunkiem posiadania dwóch kont SIP u dwóch różnych operatorów z tą samą nazwą użytkownika i hasłem, podobnie jest w PAP2T.

W SPA1001 oraz SPA3201 można za to zrobić takie coś bezproblemowo. W routerach RTxxxxx oraz WRTxxxx z tego co wiem to się nie da wogóle.

Będę się przymierzać do Fritz!Box Fon - takowe pudełko podobno do 10 operatorów nawet wspiera.
  • Poziom 22  
    Dokladnie, Fritz!Box Fon to najlepszy sprzęt do VoIP. Używam od roku i nic mi się z tym nie dzieje. Skonfigurowałem i zapomniałem. Także mogę z pewnością Ci polecić.
  • Poziom 14  
    No i jeszcze sam sobie dopowiem - myślę że się przyda co niektórym.

Jestem świeżo po testach absolutnie podstawowego modelu Fritz!Box Fon, konkretnie tego:

http://www.router-faq.de/index.php?id=anschluss&hw=fbfon

No i powiem - potwierdzam słowa przedmówcy.

Routerek aktualnie pracuje jako mulri-bramka VOIP - do 10 kont SIP/numerów telefonów z możliwością przekierowywania na dwa porty RJ11:

czy też robienia właśnych reguł dzwonienia:

jednocześnie z możliwością ustawiania prefixów regionalnych:

co w połączeniu z zestawem operatorów Actio (darmowy numer) + Happycall (obsługa numerów specjalnych) + klon Betamax - 12voip daje świetne ceny i elastyczność.

Póki co polecam - i dla chętnych proponuje porozglądanie się na Allegro lub eBay. Ja swój routerek kupiłem za ... 30zł na tym pierwszym, zaś na eBay'u jest wieeelki wybór różnych wynalazków.

Jedyna zabawa jest z przeflashowaniem na język angielski i ewentualnie Annex A, ale dla chcącego nic trudnego - wieczór doktoryzowania się o temat zamknięty ;)