Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora ws4421 + subwoofer aktywny

12 Jan 2011 12:21 2351 7
  • Level 9  
    Witam serdecznie!
    Jako iż minęły święta stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza DIORA ws4421. Mam podpięte do tego 2 kolumny Tonsil Space '86 i trochę brakuje mi basu. Chciałbym dokupić subwoofer aktywny ale tutaj jest problem. Z tego co się orientuję wzmacniacz ten nie ma typowego wejścia na subwoofer aktywny. I tutaj nasuwa się moje pytanie jak to podłączyć? Proszę także o sugestie odnośnie subwoofera. W tej chwili wzmacniacz jest podłączony pod komputer.
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 9  
    Przeznaczyć na to mógłbym powiedzmy tak 400zl. Rozumiem że miałbym podłączyć kolumny do subwoofera za pomocą wyjść wysokopoziomowych ( co to jest??) a następnie subwoofer do wzmacniacza? O ile rozumiem w taki sposób pominę połączenie wzmacniacza z kolumnami albo jestem w wielkim błędzie:) I pod które wejście go podłączyć? W tym problem że ten wzmak nie ma wyjścia typowo pod sub aktywny.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 28  
    Do wejścia wysokopoziomowego subwoofera podajesz sygnał z wyjść wzmacniacza na kolumny. Kolumny natomiast podpinasz pod subwoofer.
  • Level 9  
    Diora ws4421 + subwoofer aktywny
    Czyli tak, ze wzmacniacza podaje sygnał na te wejścia czerwono czarne i pod te same wejścia wpinam jeszcze kolumny tak?
  • Helpful post
    User removed account  
  • Helpful post
    Level 9  
    Za 400zł trochę ciężko. Ja się wypowiem tak, przed świętami zakupiłem subwoofer Jamo Sub 200 (ok 400zł z przesyłką zapłaciłem, bo promocja). Mam go podłączonego jak na obrazku 2, sub współgra z kolumnami Tonsil ZgC 40-8-580 i daje to czego oczekiwałem, głęboki mocny bas.

Wzmacniacz mam dość wiekowy, ale wszystko działa jak powinno. A ten jamo jest naprawdę fajny polecam.

pozdro
  • Level 9  
    Dziękuje koledzy za odpowiedź. Tak ten obrazek jest typowo przykładowy. Być może zdecyduję się na Koda 1000.